Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az M3 gömbhalmaz 150km/s...

Kzoli64 kérdése:

Az M3 gömbhalmaz 150km/s halad felénk. Távolsága tőlünk 32. 000 fényév. Jól számoltam, hogy valamivel több mint 7 millió év múlva ide is ér?

Figyelt kérdés

2018. aug. 21. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jók a fenti adatok és ha jól számoltam:

150 km / 1 s = 3*10^17 km / x s

x= 3*10^17 / 150 = 2*10^15 s = 63 419 584 év

2018. aug. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Ugyanis mi sem egy helyben állunk.
2018. aug. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit nyugodtabban alszom (:D

Azt meg külön szégyellem, hogy a saját mozgásunkat nem vettem figyelembe az amúgy sem pontos számításból.

2018. aug. 21. 07:40
 4/11 lali24 ***** válasza:
100%
egyébként pedig, akár 7, akár 60 millió év múlva esedékes a két galaxis ütközése, ha akkor még lesz egyáltalán emberiség, nagy valószínűséggel csak azt vennék észre, hogy több csillag látható az éjszakai égbolton. annak az esélye, hogy maguk a bolygók/csillagok is ütközzenek igen csekély az esélye, mivel a galaxisok csak távolról látszanak egy csillagokkal sűrűn teleszórt halmaznak, a valóságban irdatlan távolságra vannak ezek egymástól, vagyis a galaxisok sűrűsége igen alacsony.
2018. aug. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 63millió év jött ki ezekkel a számokkal.


"nagy valószínűséggel csak azt vennék észre, hogy több csillag látható az éjszakai égbolton."


Nem biztos.


"annak az esélye, hogy maguk a bolygók/csillagok is ütközzenek igen csekély az esélye"


Ez igaz, kevés fizikai ütközés lesz.

De ha idejön egy baromi nagytömegű objektum egy egész gömbhalmaz, az egy csomó csillagot odébb tud rángatni.


A tejút kettős spiráljának alapjára jelentős befolyása lehet egy másik galaxis közelségének. A két galaxis gravitációja széttrancsírozhatja egymást, egy csomó csillagot kiszakíthat a galaxisból és elindíthatja a galaxisok közötti térbe. És persze egy csomó naprendszert is szétszaggathat.


Nem tudom, hogy az M3 mekkora tömegű a tejúthoz képest, de ha elég nagy, akkor fizikai ütközések nélkül is jelentősen befolyásolhatja a mi galaxisunkat.

2018. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 lali24 ***** válasza:
ez igaz, a kölcsönös gravitációs hatás erősen felkavarhatja az állapotokat.
2018. aug. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az M3 jóval kisebb, mint a Tejútrendszer, tuképpen egy a minket kísérő gömbhalmazok közül. Közelebb van, mint a Tejút átmérője, és a közeledés hozzánk képest értendő, tehát többek között akár a Nap (Naprendszer) keringéséből vagy a halmaz keringéséből is adódhat.

A fenti számítás csak elméleti jellegű, nem feltétlenül jelent valódi ütközést vagy találkozást.

2018. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"150km/s halad felénk" ami a fénysebesség 1/2000-ed része, azaz 2000*32000 = 64 millió év alatt ér ide.

(De mi már nem "itt" leszünk.)

Ha most felénk halad, akkor pár tízmillió év múlva már nem, mert pl. 64 millió év alatt a Nap már 1/4 fordulatot tesz a galaxis kp-ja körül.

2018. aug. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jé, hogy lett aláhúzva az eredmény? :)) Nálatok is alá van húzva?

#1 voltam.

2018. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nálatok is alá van húzva?"


Nincs, lehet telefonszámnak ismeri fel a böngésződ. :)

2018. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!