Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor fedeztek fel a levegő...

Mikor fedeztek fel a levegő letezeset?

Figyelt kérdés
2018. aug. 22. 23:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Felsíráskor
2018. aug. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 2*Sü ***** válasza:
94%

No igen. Az első válaszoló nem is annyira volt troll, mint amilyennek tűnik. A levegőt nem nagyon kellett felfedezni, az ember megtapasztalja, hogy ami körbeveszi, az nem valamiféle üresség, hanem valami anyagszerű dolog. Pl. az ember lélegzik. Víz alatt nem annyira. A lélegzetet sem lehet sokáig visszatartani. Az úgy önmagától adódik, hogy az ember valamit beszív és valamit kifúj, még ha nem is ismeri, hogy pontosan mi ez és miért van rá szükségünk. Az ember találkozik a szélnek nevezett jelenséggel. Ott is van valami, ami mozog. A szél megmozgatja a leveleket, eloltja a gyertyát, mécsest. Ha meg nincs szél, lehet csinálni, az ember is el tudja fújni azt a gyertyát. Kell lennie tehát valaminek, ami közvetíti a hatást a szád és a láng között. Illetve ha meleg van, akkor legyezővel, vagy akár csak a kezével meg tudja mozgatni a levegőt. Meg úgy ha az ember gyorsan mozgatja a kezét, érzi, hogy valami ellenállásba ütközik.


Tehát az, hogy a levegő nem szimpla üresség, azt úgy az ember gyerekkorában felfedezi, anélkül, hogy elmondaná neki bárki is.

2018. aug. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Igen, azt valószínűleg az írott történelem előtt is tudták, hogy van levegő. Azt, hogy az ugyanúgy egy anyag, mint a kő, víz, fa, stb., azt később fedezték fel, de azt tudták, hogy valami körülvesz minket.
2018. aug. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%
Én most sem hiszem,hogy a levegő létezne.
2018. aug. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
43%

Nem értem, hogy a 2. válaszoló miért lett lepntozva. Teljesen logikusak az érvei.


4# Akkor te mégis miben hiszel?

2018. aug. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5%
Azért,mert túl eminens és.a pontszerzésre ment rá!
2018. aug. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Wadmalac ***** válasza:
68%

"Én most sem hiszem,hogy a levegő létezne."

Fejedre húzott és nyakadon elkötött nejlonzacskóval is vállalod az állítást?

2018. aug. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 2*Sü ***** válasza:
100%

> Azért,mert túl eminens és.a pontszerzésre ment rá!


Pontszerzésre? :-) Az miért is lenne jó nekem? Attól szebb, jobb, okosabb, gazdagabb, sikeresebb, erősebb vagy netán fiatalabb leszek? Nyilván nem. Nem mintha egy válasz hasznosságát, helyességét bármilyen szempontból befolyásolná az, hogy az ki milyen megfontolásból írta le. Vagy ha valaki leírja, hogy 2+2=4, akkor az önmagában helyes válasz, de ha azért írta le, hogy több pontja legyen itt a GYK-n, akkor mindjárt hibássá válik a válasz?


Lehet, hogy a mai korban ez szokatlan, de én úgy vagyok vele, hogy ha válaszolok valamire, akkor szeretek részletes magyarázatot is fűzni hozzá, kellő alapossággal körüljárni a kérdést. És ha úgy látom helyénvalónak, hogy egy oldalnyi magyarázatra is szükség lehet, hogy valaki ne csak megkapja, hanem meg is értse a választ, akkor leírok egy oldalnyi szöveget. Mivel informatikus vagyok, és így meglehetősen gyorsan tudok gépelni, ez nekem különösebb erőfeszítést nem igényel, nem sokkal lassabb vagy energiaigényesebb, mit szóban elmondani.


Ha te ezt eminensnek – azaz kitűnőnek, kiválónak, kiemelkedőnek – tartod, akkor köszi a bókot. ;-)

2018. aug. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

"Az ember találkozik a szélnek nevezett jelenséggel."

És a gyerek felteszi a kérdést: Mit csinál a szél, amikor nem fúj?

[link]

2018. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos előfordul itt sok ilyen ember, aki a nála jobbakat annyira gyűlöli, hogy ha mást nem tud tenni, akkor legalább lepontozza.

Ugyanennek a stréber az, aki hármasnál jobb.

Nevelésünk csődje.

2018. aug. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!