Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki fel tudná nekem sorolni...

Valaki fel tudná nekem sorolni a Magyarországról látható összes csillagképet?

Figyelt kérdés
Keresgéltem a google-on, de semmi hasznosat nem találtam. Randi ötlet lenne :)

2018. aug. 23. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Lent -45 fok környékén húzz egy vízszintes vonalat, és az attól északra lévők látszanak. (Persze nem egész évben egyszerre.)

2018. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit pontosítani kéne a kérdést. Tehát az aktuális, augusztusi égboltra vagy kíváncsi (azon belül sem mindegy, hány órakor), vagy az egész évben, a mi szélességi körünkön látható csillagképekre?


Egyébként nem csak a neten lehet valaminek utánanézni, sokszor jobb könyvekben. Vannak amatőröknek készült kézikönyvek, amelyekben utána lehet ennek nézni. Bemész egy könyvtárba, és ott biztosan lesznek ilyen kézikönyvek, pl. nekem az Ian Ridpath: Bolygók és csillagok a kedvencem. Őszintén szólva most nincs kedvem mind a 88 csillagképet végignézni (fejből sokat fel tudnék sorolni, de vannak kisebb, jelentéktelen csillagképek is). Illetve sok csillagkép csak részlegesen látható.

2018. aug. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Töltsd le a stellarium nevű programot.


Beállítod a helyet és az időt és máris látod, hogy mi van az égen. Csillagképek, bolygók, műholdak, üstökösök, sokmindent tud.


[link]

2018. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Androidra is van égbolt térkép app, az éppen aktuális égboltot tudod rajta nézni, csillagképekkel.
2018. aug. 24. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!