Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miert allitanak olyat amit...

Miert allitanak olyat amit nem tudnak pontosan?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam pl a feketelyuk.

Miert allitanak olyat amiben nem volt meg tapasztalatuk es nem is volt kozeli elmenyuk..

Meg is honnet tudnak azt mitortenik belul vagy mivan benne..

Nem?



2018. aug. 26. 17:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem állítanak semmit arról, hogy mi van benne. Feltételezések vannak.
2018. aug. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
A fizika meg a matematika szépen leirja a világ működését, és ezek a képletek akkor is igazak, ha valamit nem fogdosunk meg saját kézzel.
2018. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Mag az objektum létezik, ez bizonyítva van.

Sőt: abból, hogy nem látjuk, viszont kimértük a hatását (pl. csillagok keringenek körülötte 17 perc alatt), egyértelmű, hogy létezik.

Az lenne abszurd, ha valaki tagadni próbálná.


Az meg, hogy BENNE mi történik, egyelőre nem tudható. Csak feltételezések vannak.

2018. aug. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Hát nézzük; azt állítom, hogy ha belenyúlkálok a tűzbe, az fájni fog nekem. Hogyan állíthatok ilyet, ha még sosem csináltam?
2018. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14%

Ne vegyünk mást alapul, mint az atom bombát.

Egy teljesen hipotetikus feltevésre alapozva hozták létre.

Einstein azt "mondta" hogy Newton hülyeséget beszélt, és E=mc*mc, stb.

2018. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%

#5 vagyok.

Bocs, mc*c

2018. aug. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%

Mert az ember - ilyen. Már nekem is feltűnt, hogy az ember szereti akár fikcióval kitölteni a fehér lyukakat a tudásában, szerencsére nem mindig, mert engem is zavar.


A fekete lyukakról pont nem tudunk sokat, ott ezt nem érzem. De anno a legnagyobb határozottsággal állították, sőt keményen büntették azt, aki szembeszállt ezzel, hogy a Föld körül kering minden, körpályán. Jó, ez elég régen volt, ma már általában finomabb dolgokat állítanak határozottan, de azért megvan ez, valószínűleg részben emberi dolog, másrészt néha valamit mondani kell. Strabón sem hagyhatott gigászi fehér foltokat a térképén, valamit tippelt, elég humoros eredmények születtek. A tudomány sokszor ilyen, közelítésekkel halad az igazság felé.


A feketelyukakat nyilván soha nem fogja senki sem megtapasztalni, még a külső megfigyelő sem látná, mi történik azzal, aki az eseményhorizonton belülre kerül, de attól még tudhatunk ezt-azt. Pont a feketelyuknál viszonylag keveset, mivel ott a tér és az idő és a fizikai törvények szétesnek, megszűnnek normálisan létezni... Alapdolgokat tudunk, amik mélységesen logikusak, illetve néha megfigyelhetők. Hiszen a fekete-lyukak környezetéből azért érkezik információ (s ők maguk is párolognak, csak rém lassan, kivéve, ha picik, de akkor nem tartanak sokáig).

2018. aug. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%

#7 nek: te magad is ebbe a csapdába estél! :)


"A fekete lyukakról pont nem tudunk sokat, ott ezt nem érzem."

Ezután pedig:

" ott a tér és az idő és a fizikai törvények szétesnek, megszűnnek normálisan létezni... "

Honnan vetted ezt ha nem feltevésből?

2018. aug. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

A tudomány nem állít tényeket eléd.


Modelleket, számításokat, méréseket bizonyítékokat, stb...


Az hogy a laikusok ténynek veszik, meg a szakújságírók clickbait cikkeket írnak belőle az nem a tudomány és a kutatók hibája.


Ha ezt nem érted, akkor nem vagy tisztában a tudományos módszertannal pl.

2018. aug. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat

Az rendben van h fizika meg matekal kiszamolnak dolgokat

De pl ezt honnet feltetelezik:ott a tér és az idő és a fizikai törvények szétesnek, megszűnnek normálisan létezni... "

Mivel senki nem jart meg benne hogy ez igaz xD

2018. aug. 27. 06:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!