Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha ti válaszhatnátok milyen...

Ha ti válaszhatnátok milyen reálos tantárgyakat/tantárgyat tanitanátok?

Figyelt kérdés
Mindenkinek a véleményét szivesen várom, részletes indolkást is.

2018. aug. 28. 15:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
45%
Nos, ha tönkre akarnám tenni az oktatást, választanék. De nem akarom, azt meg tudom, hogy a természettudományok, de még a társadalomtudományok is egymásra épülnek, egyik sem hagyható el. Meg aztán az emberek (diákok) is különbözők. Miért ne legyen jó annak, aki a földrajzot/biológiát/kémiát/bármit szereti.
2018. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 dq ***** válasza:
Esetleg összevont természetismeretet.
2018. aug. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%

Matekot.

Először is, mert az egyik kedvencem.

Másodszor, mer a többi reál tantárgy elég távol áll tőlem.

Harmadszor pedig, mert kellenek a JÓ matektanárok, akik nem elijesztik a sokak szerint amúgy is mumus tantárgytól a gyerekeket, hanem megpróbálják megszerettetni velük - vagy legalább annyit elérni, hogy ne féljenek tőle.

2018. aug. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ökológiát, csillagászatot, geológiát, környezettudományt, ha rólam van szó.


Az iskolák (és a nemzeti alaptanterv) számára viszont azt ajánlanám, hogy sokféle tárgy legyen meghirdetve-felkínálva és a tanulók szabadon választhassanak közülük érdeklődésüknek megfelelően, meghatározott óraszám terhére. Ez sokkal hatékonyabb lenne, mert a gyerekek igazán csak azt tanulják ami érdekli őket.

2018. aug. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%
Megkérdezhetem a lepontozóktól, hogy miért kaptunk pirosat? A kérdés a szubjektív véleményünkre vonatkozott és azt is adtuk meg. Nem tudom, mi kivetnivaló van abban pl, hogy biosz-kémia tanár akarok lenni... :D
2018. aug. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Én biosz-kémia(és környezettan) tanár vagyok és most hagytam ott az iskolámat, mert kifutottak a tárgyaim, és már csak részmunkaidőben(!!!!) tudnak állást biztosítani az iskola egyetlen(!!!!) biológia-kémia szakos tanárának.

Így most ők tanárt keresnek(részmunkaidőre), én pedig új állást, de jelenleg az sem biztos, hogy iskola lesz az.


Egyszerűen el sem hiszem, hogy miért mennek a gyerekek kémia, fizika és egyéb reáltárgyas tanárképzésre, hiszen nincs is rájuk szükség. Megdöbbenve látom, hogy majd egyenként 100-100 kémia tanárt vettek fel pl DE, de ugyanennyi az ELTE is és az SZTE, és ezeknek a 50-60%-a egy szakos kémia tanár képzésre ment fizetősre(tehát ők biztosan elvégzik, hiszen már a szaktárgyi tudásuk meg van, csak a pedagógiai részek maradtak illetve tanítási gyakorlatok), akik max 2 év múlva végeznek. Egyszerűen ezzel nem lesz teljes idős munkájuk, hiszen egy kétszakosnak sincs és még csak most fogják kivezetni az általános iskolából.


Hiába az áhítat, a szeretet és az alázatosság a szakod iránt, a természettudomány iránt, ha nem kellesz, vagy max csak részmunkaidőben, akkor vége a játéknak.

Nagyon gondold meg, hogy hová jelentkezel.

2018. aug. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem pontoztalak le, sőt, ne mis pontoztam, de válaszolok a kérdésedre (akiktől kérdezed, úgy sem fognak).

Nincs erre ok. A magánvéleményed az, ami. Szerethetsz bármi lenni. Itt azonban ennek semmi jelentősége. Itt a züllésnek van jelentősége. Annak, hogy senki, a moderátorok se törődnek azzal, hogy e fórum eredeti funkcióját rég elvesztette. Mit jelent ez?


Jönnek ostoba és gátlástalan emberek, megpróbálnak olvasni, amit nem értenek, vagy nem a (vélt) véleményükkel egyező, bőszen lepontozzák. Még kérkednek is vele. Majd ezután azok az emberek, akik valamire kíváncsiak, kérdéseket tesznek fel. Fölösleges, azért kérdezünk, mert valamit tudni szeretnék. Mi a támpont? A válaszoló hitelessége. Ha a választ többen - hozzáértők - jónak minősítik, hihetünk neki. Ha ugyanezek rossznak, elvetjük és másik választ keresünk. Azonban mivel itt mostanában az értelmes józan válaszok gyakran 20-30%-ra le vannak pontozva, ostoba baromságok 70-80%-ra fel vannak pontozva, szerencsétlen kérdező azt hiszi, ennek kell hinni. Más támpontja nincs. ÉS így terjednek a tévhitek, ettől lesz silány ez az ország. Itt és minden másban.

2018. aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 dq ***** válasza:

> Nem pontoztalak le, sőt, ne mis pontoztam


Miért nem pontozol mindent föl itt.

2018. aug. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#16, te melyik országban élsz? Magyarországon hiány van kémia és biológiatanárokból. Gondolom szakgimiben tanítottál, ott valóban kimennek ezek a tárgyak, pont a tanárhiány miatt.

Nem tudom, te milyen többszázas hallgatói létszámról beszélsz, az országban összesen 77 fő biosz-kémia tanár szakos hallgató képzésére van kapacitás egy adott évben (ld. Felvi.hu), és csak töredékennyi jelentkező van. Nálunk az egész évfolyamon 3-man vagyunk, ELTÉ-n kb 10-en. (Aláhúzom, a dél-dunántúli régió egyetlen ilyen szakán öt év múlva 3 biosz-kémiás diplomát adnak át!!!) Másodéves vagyok amúgy és tavaly 7-en kezdtünk, tehát a lemorzsolódás több mint kétszeres egyetlen év alatt! Idén szintén alig jelentkezett erre a szakra hallgató, lásd felvi.


A legkeresettebb szakpárról van szó, erre az is bizonyíték, hogy az állam szinte ajándékba ad havi 75 ezer forint Klebelsberg ösztöndíjat csak azért, hogy járjuk végig a szakot...

2018. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#16: “A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.” Na jó, most hagyom itt ezt az oldalt! :DDDD
2018. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!