Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen lenne a mesterséges...

Milyen lenne a mesterséges gravitáció centrifugális erővel? Milyen lenne egy ilyen szerkezetben élni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mit érezne egy ember egy olyan szerkezetben, ami gyűrű formájú és ezt megforgatják mesterséges garvitáció keltése céljából? Tudom ezzel nem lenne a test belsejében gravitáció, csak a centrifugális erő hatna benne.

Ez az erő olyan lenne, mint a földi gravitáció vagy egészen más?

Ha pl. leejtek egy 1 kg-os ólomgömböt, akkor az ebben a térben egyenes vonalban esne le, vagy más pályán mozogna?


2010. jún. 21. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ha kellően nagy az átmérő, hogy a fejed és a talpad között elenyésző legyen a centripetális gyorsulás különbsége (mivel az más pályasugár), akkor nem vennéd észre a különbséget.


"egyenesen" esne a le a leejtett dolog.

2010. jún. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nehezen értem, miképp lehetséges ez. Feltételezzük erről a szerkezetről, hogy elég nagy, pl. 5-10 km átmérő már több, mint elegendő lenne.

Ha a leejtett dolog hozzá sem ér a szabadesés közben ehhez a szerkezetnek, miképp lehetséges, hogy mégis egyenes vonalban esik le? Elvileg esés közben nem hat rá semmilyen mező (illetve a szerkezetnek lenne egy minimális gravitációja, de ez nagyon elenyésző).

2010. jún. 21. 18:25
 3/6 anonim ***** válasza:
de amíg fogod addíg megkapja a gyűrű mozgási energiáját.
2010. jún. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A gravitacioja egyenes aranyban lenne a fordulati sebessegtol. Nem csak valamekkora. Illetve hat remelhetoleg igyekeznenek beallitani a megfelelo fordulatot. A kiejtett dolog, pedig forogna mindennel egyutt, ugyhogy nem lenne olyan nagy az iv. 10km atmeron, az a masfel meter szinte semmi.
2010. jún. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ToXeN ***** válasza:

"Elvileg esés közben nem hat rá semmilyen mező (illetve a szerkezetnek lenne egy minimális gravitációja, de ez nagyon elenyésző)"


Hogyne hatna? éppen ez a lényeg! Centrifugális erő biztosítaná a gravitációt (ami itt lényegében nem gravitáció hanem centrifugális erő, de lényegtelen a hatás ugynaz)


Ha fogsz egy vödröt, teli vízzel és elkezded forgatni, akkor sem folyik ki belőle a víz ha éppen fejjel lefelé van.


Nézz utána a centrifugális erőnek, mert ha tudnád mi az nem kérdeztél volna!

2010. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyok fizikában olyan járatos, csak annyira amennyire a középiskolához kellett, de nekem is azt diktálja a józan ész hogy ha forgó tóruszban valamit elengedünk akkor arra NEM hat a centrifugális/centripetális erő. A lendülete meg marad, de mivel magával a forgó épitménnyel nem érintkezik ezért centrifugális erő már nem hat rá. A pályája el fog térülni egy bizonyos mértékben a forgással ellentétesen (ha jól rémlik ez a Coriolis erő). A levegőt is tulajdonképp csak sodorná magával (ez meg természetes légmozgást indukálna, amit talán valahol emlitettek is ezzel kapcsolatban).

Mindenesetre előre bocsátom hogy erre csak logikai úton jutottam, pontos adatok nincsenek mögötte.

Bár hátha valaki megcáfolja, vagy meg erősiti.

2010. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!