Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az élet kialakulásának...

Ha az élet kialakulásának valószínűségéről beszélnek, akkor minig a lakható bolygók számával dobálóznak, hogy az miylen nagy. De nekem az az érzésem, hogy sokkal fontosabb az, amirős sose esik szó, lásd alább?

Figyelt kérdés
Nevezetesen a dinoszauruszok kihalása, ami lehetővé tette az eltérő fejlődési útvonalat, márpedig a nagytestű dinoszauruszok kialakulása szerintem az, aminek nagy a valószínűsége, és utánna pont egy megfelelő méretű aszteroidabecsapódás kell, ami pont megfeleő méretű kihalást és klímát eredményez, stb. Ennek a valószínűségét kiszámolta már valaki? Tippre nagyon kicsi, de egyáltalán nem lehetetlen tudományos project kiszámolni.

2018. aug. 31. 20:48
1 2
 1/18 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A dinoszauruszok kihalása csak egy volt a hét nagy kihalási hullám közül és még csak nem is a legnagyobb. És tudomásunk szerint csak azt okozta meteorbecsapódás.
2018. aug. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Fordítva gondolkozol, tipikus hiba evolúciós kérdésekben. Nem a mi helyzetünkből kell visszanézni az eseményeket, hanem a becsapódás után kell gondolkodni. Innen valóban úgy tűnhet, hogy minden körülmény úgy alakult, hogy pont megtörténjen az emlősök radiációja, pedig nem így van. Keletkezett egy hatalmas ökológia vákuum (értsd: sok niche üresen maradt), ez pedig az AKKOR kis termetű és melegvérű és stb. emlősöknek kedvezett, így "felpörgött" az evolúciójuk. Magyarul ők voltak alkalmasak.
2018. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy becsapódik, nem csapódik, kihal, nem hal, attól még az élet kialakult. Nem igazán értem a kérdést, a dinoszauruszok is élők. Ha pedig az emberi értelemben vett értelmes életre gondolsz, akkor a kataklizmák ugyanúgy megakadályozhatják vagy elősegíthetik a kialakulásukat.
2018. aug. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azt én sem értem, hogy a kihalás és az abiogenezis (életkeletkezés) most hogyan került egy kérdésbe. De egy hasonlat eszembe jutott, hogy hogyan képzeld el ezt az emlós kérdést. Tételezzünk fel egy futóversenyt -a végét. Hibásan gondoljuk azt, hogy már a rajtnál minden körülmény arra játszott, hogy a leendő első győzzön. Mikor elindultak, akkor még egyenlő esélyük volt, majd az elindulás után alakult ki a versengés. És itt bizonyult a legjobbnak a versenyzőnk, így lett első. De ez nem volt predesztinálva.
2018. aug. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hamarabb kialakult volna értelmes élet dinókban, ha nem jön az a meteor.
2018. szept. 1. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, rajtad kívül még soha senki nem gondolkodott ezen. Te vagy az első. Én jelöllek is a Nobel díjra.
2018. szept. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a láncolatot úgy írod, mintha mindenhol ennek kellene bekövetkeznie, hogy a dinoszauruszok kialakulása törvényszerű és az emlősöké is.

Úgy értem, minden bolygón, ahol az élet kialakulhatott.

Az is furcsa, hogy az emlősök miért ne fejlődhettek volna ki akkor is, ha nem pusztult volna ki a dínók egy része, mert ugye nem is pusztult ki az összes, egy csomó megmaradt és az emberősök idejében is voltak gigantikus élőlények, talán nem pont akkorák, mint a legnagyobb dinoszauruszok, de amint azt tudod, azok amúgy is növényevők voltak.

Az kétségtelen, hogy a Tyrannosaurusz durva jószág volt, de ne gondold, hogy nem volt helyette ragadozó, mert volt egy csomó, maguk az emlősök is kitermeltek párat, amik még sokkal hatékonyabban irtották az őseinket, mint mondjuk egy krokodil.

Az emlős ivadékgondozás hatékonyabb, mint a tojásból való kikelés és a melegvérű élőlények is számos előnnyel bírnak, így szerintem a kihalástól függetlenül is az emlősök javára dőlt volna el az evolúciós kérdés, de persze ezt nem tudhatjuk biztosra, csak valószínűnek látszik.

Így meglehetősen sok olyan feltételezés van a kérdésedben, ami nem valós.

A bolygók száma csupán a nagy számok törvényére épít, de éppen nem olyan régen találkoztam olyan gondolatokkal, hogy az evolúció talán valóban az élet kialakulásának a feltétele és sokkal gyakoribb lehet, mint gondolnánk.

Az élettelen prosejteknél is felfedezhető az evolúció, de nézd meg ezt a linket, nagyon érdekes:

[link]

Még mielőtt azt mondanád, hogy az evolúciónak semmi köze az élet kialakulásához.

Tudom, mi az evolúció és engem is meglepett ez az új értelmezés, hogy az élettelen dolgok is részei lehetnek, de szerintem ez megéri a figyelmet, ajánlom mindenkinek.

2018. szept. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"A dinoszauruszok kihalása csak egy volt a hét nagy kihalási hullám közül és még csak nem is a legnagyobb. És tudomásunk szerint csak azt okozta meteorbecsapódás."


Tudom, de ez feltétlenül szükséges volt szerintem, és pont megfelelő méretűnek kellett lennie. Nem?

2018. szept. 1. 09:59
 9/18 A kérdező kommentje:

"ez pedig az AKKOR kis termetű és melegvérű és stb. emlősöknek kedvezett, így "felpörgött" az evolúciójuk"


Nem értem, én is pont erről beszélek. Vagy nem nekem írtad, hanem az eslő válaszolónak? Ahhoz, hogy a kis termetű melegvérűek megindulhassanak, kellett ez a kihalási esemény

2018. szept. 1. 10:01
 10/18 A kérdező kommentje:

"Attól, hogy becsapódik, nem csapódik, kihal, nem hal, attól még az élet kialakult."


igen, bocs, intelligens életre gondoltam, ha nem lett volna világos


szerinted van olyan ember, aki nem tudja, hogy egy állat élő? értem én , hogy nem voltam pontos, de ilyen hülyének egyetlen embert sem nézhetsz a földön

2018. szept. 1. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!