Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Fekete lyukakat miért...

A Fekete lyukakat miért hagyja el a tömegjelenség? Miért nem abszolút hideg?

Figyelt kérdés

A gravitációt időről-időre részecskék áradatával igyekeznek megmagyarázni. Csakhogy

ebben az esetben a fekete lyukat – amely szorosan egymás mellé kényszerült neutronokból álló,

iszonyúan nagy tömegű, magába roskadt égitest – el sem hagyhatná a tömegjelensége!



Olvashattunk már ezeknek a szupercsillagoknak a belsejében uralkodó irtózatos forróságról

is – ám ha a fény és a hő elektromágneses hullám, akkor hogyan is keletkezhet ilyesmi efféle


„szuperpakolt” környezetben, ahol nincs és nem is lehet semmiféle elektronpálya? A fekete lyuknak

belül abszolút hidegnek kellene lennie!


2018. szept. 8. 18:13
1 2 3 4
 21/32 EagleHUN ***** válasza:

Hawking sugárzás:

[link]


[link]


A lényeg hogy a quantum fluktuációnak nevezett jelenség véletlenszerűen létrehoz részecske párokat (mindenütt).

A fly közelében viszont a "negatív energiájú" részecske a pár egyik tagja belezuhan a lyukba a másik kilökődik.

Ez sem újdonság a 3 összetevőből álló rendszerekből az egyik tag ki szokott lökődni.

De a negatív energia nem azt jelenti hogy negatív töltésű vagy hogy mágneses lenne!

Sem mágnességhez sem töltéshez nincsen ennek a "negatív energiának" köze!!!

Tehát ez nem igazol olyasmit hogy a fly elektromosan töltött vagy mágneses lenne!


Bár azt is tegyük hozzá hogy ahogy a graviáció a tér görbületének mértéke és emiatt juthat ki a fly -ból.


A elektro-mágnesség is hasonló dolog nem fotonok vagy elektromágneses hullámok közvetítik, az alapvető kölcsönhatások egyike (nem részecske és nem foton vagy bármi hasonló) és így kijuthat a fly -ból ennek semmi akadálya, a gravitáció nem hat rá. Viszont nem hat túl messzire ezért csak a fly közelében lenne mérhető és észlelhető.

2020. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

21 A Hawking sugárzásnak nincsen köze ahhoz, hogy a fekete lyukban levő elektromágneses-gravitációs információk kijussanak, mivel a sugárzás a fekete lyukon kívül keletkezik.


"De a negatív energia nem azt jelenti hogy negatív töltésű vagy hogy mágneses lenne!"


Nem tud a Hawking sugárzás arról informálni, hogy a lyukban milyen mágneses hatás van, hiszen a sugárzás kívül keletkezik. Arról csak egy kijutó foton tudna közveíteni, de az pedig nem jut ki


"Sem mágnességhez sem töltéshez nincsen ennek a "negatív energiának" köze!!!"


Én is ezt mondom


"Tehát ez nem igazol olyasmit hogy a fly elektromosan töltött vagy mágneses lenne!"


Én is ezt mondom


"Bár azt is tegyük hozzá hogy ahogy a graviáció a tér görbületének mértéke és emiatt juthat ki a fly -ból."


Nem emiatt jut ki, hiszen azt magyarázod


"A elektro-mágnesség is hasonló dolog nem fotonok vagy elektromágneses hullámok közvetítik, az alapvető kölcsönhatások egyike (nem részecske és nem foton vagy bármi hasonló) "


Hát dehogynem! :xD. Nem érted akkor a fizikát. Az elektromágneses tér kvantuma a foton. Az összes erőhatást a fotonok közvetítenek. Mindenhol ahol elektromágneses hatás, információ közlés jön létre ott fotonok vannak, ugyanis azok közvetítik. A gravitációét, pedig a gravitonok. A gond pont az, hogy a fekete lyuknak nem lenne szabad mágneses terének, pólusának lennie abból kifolyólag ami belül van, hiszen a közevetítő részecskék sem jutnak ki onnan. Mégis honnan tudod, hogy milyen iszonyat gravitáció, + mágneses mező van ott, ha senki el nem mondja?


Miért nyel el a fekete lyuk újabb anyagot, ha a benne található térrészből még a közvetítő részecskék sem juthatnak ki? Nincsen ami a vonzóhatást kifejtse

2020. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 EagleHUN ***** válasza:

#22 Az elektro - mágnességnél valóban "benéztem" a dolgot. Tényleg fotonok közvetítik.


Ha valakit érdekel itt van egy látványos és érthető videó mind a 4 kölcsönhatásról:

https://www.youtube.com/watch?v=xZqID1zSm0k

2020. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Laikus vagyok, de van egy halom megmaradási törvény, mint a töltésmegmaradás, tehát ha van egy csillag, aminek nyilván vannak ilyen tulajdonságai, mint töltés, perdület stb., összezuhan, akkor ezen mennyiségeket a folyamatban létrejövő testek, égitestek "megöröklik", különböző arányokban. Tehát az fly is megörökli ezeket. Viszont ezeket nem az eseményhorizont "tárolja" hanem az azon belüli tömegpont (szingularitás, bármi is legyen az), ami az eseményhorizonton belül van, tehát kívülre nem fejt ki közvetlen hatást, "egyszerűen" "hozzáadódik" az energiája az fly tömegéhez. A gravitációs hatásán kívül az fly közvetlenül nem hat a környezetére, az észlelt elektromágneses jelenségek mind közvetetten, az akkréciós korongból, vagy a Hawking-sugárzásból származnak, emlékeim szerint. Tömeget/energiát/információt is csak a Hawking-sugárzásból, illetve fly-fly ütközésekből veszíthet.

Persze ha a szingularitás nem ilyen pontszerű valami, akkor persze marad például perdülete, és akkor azon keresztül is veszíthet energiát stb.

Persze eddig ez még nem nagyon válasz a kérdésre, de graviton részecskét még nem mutattak ki kísérletekkel, ismeretlen tulajdonságokkal bír, a fly belsejéről meg keveset tudunk, viszont tényleg logikus az, hogy az fly-ben az energia a szingularitásban "összpontosul".

Ezt tudtam "kifőzni", remélem segített valamit, meg nem írtam nagy marhaságokat.

2020. nov. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
24 Az rendben van, hogy vannak megmaradási törvények és magának a fekete lyuknak megmaradnak a fizikai tulajdonságai, de ahhoz hogy ez kijusson belőle közvetítő részceskéknek kell elvinnie az információt. Márpedig vanelektromos töltése, mágneses mezeje, tehát kijut a foton onnan, viszont nem lehetne kijutnia. Hiszen pont az a lényege a fekete lyuknak hogy még a fény sem juthat ki belőle. Ez nem stimmel
2020. nov. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
#25 Igen. De a fekete lyuk mágneses mezeje az az akkréciós korongból származik, nem közvetlenül a szingularitásból. Igen, van töltése, csak ennek a hatása nem jut túl az eseményhorizonton. Ezt írtam, mert amennyit olvastam, néztem róla természetfilmeket, ennyi jött le, persze attól még nem váltam hozzáértővé. Szóval nem jut ki semmi sem, csak a gravitációját, és annak következményeit érzékelhetjük. De a fly belülről semmi sem juthat ki, így nem is jut ki semmi sem.
2020. nov. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Alex Fly ***** válasza:
100%

Még mindig zavart érzek az erőben...

A fekete lyuk. Esetében amiről információt szerezhetünk (beleértve a töltést, gravitációt, stb.), az az eseményhorizont. A Hawking-sugárzásnak is ez a forrása.

Viszont az eseményhorizont teljesen elfedi előlünk a szingularitást; arról semmiféle közvetlen információ nem juthat el hozzánk. Hogy mi van a kettő között, arról maximum elméletek vannak. Amikor a fekete lyuk hatásairól beszélünk, az minden esetben az eseményhorizontra vonatkozik, ami azon túl van, az számunkra elérhetetlen.

2020. nov. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
70%
Az eseményhorizontnak nincs se töltése, se tömege, se gravitációja. Az eseményhorizontot az azon belüli szingularitás hozza létre, amiről közvetlenül csak a gravitációs hatás árulkodik, az eseményhorizont "csak" egy határ. Az eseményhorizonton belüli állapotokról három mennyiséget lehet megállapítani, az egyik az azon belüli tömeg, a másik a térfogat, és így a harmadik a sűrűség. A fekete lyukaknak meg még van forgása, amit szintén meg lehet állapítani. A fekete lyuknak tehát nincs töltése, és nem lépnek ki belőle mágneses terek sem. A fekete lyukaktól származó elektromágneses jelenségeket a hatalmas sebességekre gyorsuló, belezuhanó anyagok hozzák létre, meg a Hawking-sugárzás. Ezért is kérdéses, hogy a feltételezett graviton részecske hogyan jut túl az eseményhorizonton, tehát egyáltalán hogyan jut ki a szingularitásból, hogy lesz gravitációs hatása, mert ez így ellentmondásokhoz vezet a modellben.
2020. nov. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Alex Fly ***** válasza:
75%

@28: de miért is kellene annak a szerencsétlen gravitonnak átjutnia az eseményhorizonton?

Elkezdted itt sorolni, milye van vagy nincs az eseményhorizontnak; csak épp a lényegről nem esett egyetlen szó sem. Tudniillik hogy az eseményhorizont a fekete lyuk egyetlen része, amit egyáltalán megfigyelhetünk. Mondhatni a felszíne, amely áthatolhatatlan. (pontosabban a forgó fekete lyukak Kerr-féle modelljében az eseményhorizont mindkét irányban átjárható v<c sebességgel is, így a problémád fel sem merül)

2020. nov. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
53%

A kérdés jó! Ez ellentmond a tudománnyal, már amit eddig ismerünk. A fekete lyuk mágneses momentuma és a hatalmas tömege a szingularitásban alakul ki, azt pedig ugye még a fény sem hagyhatja el. Akkor mégis miért vonz a gigantikus tömegével egyáltalán bármit is?


A külső részén a Hawking sugárzás miatt érkezik mindenhova egy alacsony módosú zaj, de ha a szingularitásból adódik a mágnesessége és a hatalmas tömege, akkor onnan kellene a tömeget közvetítő gravitációs részecskéknek indulniuk, viszont még a fény sem hagyhatja el ezt a helyet, tehát nem is lenne szabad kiszabadulnia onnan még a gravitonnak sem. A fény pedig az elektromágneses kölcsönahtás közvetítője és az sem jöhet ki, pedig van momentuma ugye. Nem tudjuk ezt sem hogyan van, mégsem látják be a tudósok. Nem írják meg a népnek, hogy lám ezt sem tudjuk. Mindent tudók képében tetszelegnek

2021. febr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!