Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Képesek leszünk valaha lemásol...

Képesek leszünk valaha lemásolni magunkat, letölteni, és új testbe helyezni?

Figyelt kérdés
Szerintetek ennek van bármi fizikai, biológiai, elvi akadálya, azon kívül, hogy még nem tudjuk hogy kell?

2018. szept. 12. 09:12
 1/10 dq ***** válasza:
87%
Szerintem nincs.
2018. szept. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Elkerülhetetlen, hogy egyszer elérjük azt a fejlettségi szintet, hogy ez lehetségessé váljon. Elvi akadálya van, számtalan, kezdve a mentális rendellenességekkel amik fel fognak lépni annak hatására, hogy az elménk új testet irányít.
2018. szept. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Wadmalac ***** válasza:
88%

Én elég jó esélyt adok annak, hogy ez megoldható lesz, a határidőt a megvalósulásra nem merném tippelni.

De megkérdezném, neked miért jó, ha egy másolatod tovább él, ha te amúgy mindenképpen végérvényesen meghalsz?

Oké, hogy ő azt fogja hinni, te vagy és tovább tudja vinni például a GYK-s százalékodat, de ebből neked, mint halottnak már nem sok előnyöd származik. A környezetednek természetesen igen, azoknak az "új te" is te leszel. De ez a te halálodon nem segít.

2018. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tislerics Máté ***** válasza:
75%

A tudatunk létező dolog. Érezzük! Ezért lehetséges, hogy reprodukáljuk, mert tudjuk, hogy van! Ami létezik, az felépíthető újra.


Ha mást nem is, a tudatunkat biztosan lehet majd reprodukálni. Ez egy olyan dolog, amit a természet már megcsinált. Most nekünk csak le kell másolni. Sokkal nehezebb (vagy akár lehetetlen) olyan dolgot csinálni, ami még sosem létezett. A tudatunk nem ilyen.


A géntérképünk ismerete szükséges lesz. Az összes idegsejtünk kapcsolattérképe is szükséges lesz. Meg baromi erős számítógépek is kelleni fognak. Valószínűleg egy mesterséges intelligencia fogja csak megérteni az agyunk TELJES működési elvét. Az ember csak a gép eredményeit fogja használni. Ezt azért tartom reálisabbnak, mert az ember az agyával próbálja megérteni a saját agyát. Szerintem ez lehetetlen. A saját gondolkodásunkat létrehozó gépezetet csak egy még bonyolultabb gépezettel lehet megérteni. Legalábbis nekem így tűnik logikusnak.


Ha megvan az információ, ami kell a tudatunk működéséhez, akkor már megvalósítható a lemásolás, a letöltés, az új testbe helyezés. Legalábbis szerintem...

2018. szept. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 EagleHUN ***** válasza:
100%

Én is arra gondoltam mint 3-as, te a saját halálod akkor is elszenveded/megéled vagy nem is tudom hogy kell ezt kifejezni, ha van egy vagy több másolatod.

A másolatod jó eséllyel akkor és ott nem fogja ezt átérezni, csak később amikor eljön az ő ideje.


Apropó másolatok. Milyen korlátozás lenne arra hány másolatom lehet? Vagy ennek csak a vagyon szabna határt?


A másolat amikor eljön az ő halálának ideje akkor készíthet magáról újabb másolatot?


Vagy ha meghal a másolat akkor a te utolsó "backup" -odból készítenek újat és amit ő átélt az elveszett?


Ha bűnt követ el és életfogytiglant kap vagy kivégzik akkor készíthető újabb "szabadon" élő másolat?


Én sem látom egyenlőre fizikai akadályát hogy ez ne lenne megvalósítható.

Annál több etikai kérdést vet fel a dolog, mi értelme és meg szabad-e tenni!

2018. szept. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 EagleHUN ***** válasza:
76%

A kettes #2 által felvetett "mentális" probléma bár létező dolog de nem akkora súlyú mint gondolnánk.

Két okból is:

- 1) Már a mai idegszálakkal kapcsolatban álló érzékelőkkel ellátott mű végtagokhoz is nagyon gyorsan és könnyen alkalmazkodik a használója.

(Nem arra célzok hogy csak robot lehet a másolat, lehetne épp klón is. Valamennyire az a test is különbözik az eredetitől hiába ugyanolyan genetikailag, az életünk során ért behatások következményei nem lennének benne, fiatalabb lenne stb...ezek is különbségek, de könnyen adaptálódunk.)


- 2) Csináltak már rengeteg végtagátültetést. Idegen emberről is sőt olyat is hogy az illető nagylábujját tették át hüvelyk ujjnak. Meglepő de utóbbi esetben már 1-2 év elteltével jobban hasonlított a meglévő hüvelyk ujjára az illetőnek mint a meghagyott nagylábujjára, tehát fizikálisan is adaptálódott az ujj a használatnak megfelelően. A használatához meg még gyorsabban, hetek hónapok alatt.


Tehát ez nem egy jelentős akadály, nagyon gyorsan adaptálódunk az új testrészekhez így akár egy komplett testhez is!

2018. szept. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Wadmalac: Az hogy nekem jó lenne-e az egy másik kérdés. Attól függ. De jelenleg nem tudom elképzelni hogy én akarjak másolatot magamról.

Az egy másik kérdés, hogy az eredeti halálával a másolat „tovább él” és ugyanaz az ember marad-e tudatában, mindenében, vagy ez nem sikerül maradéktalanul. Ha sikerül is 100%-osan, akkor sem tudom hogy fel tudja-e dolgozni az ember a saját halálának túlélését. Új terület ez nagyon.


Tislerics Máté: Tetszik a gondolatmeneted, hogy ami létezik azt már le lehet másolni. De továbbmegyek, nem lesz elég a géntérkép, meg a neurális rendszer, sokminden más is kölcsönhatásban van a „tudatunkkal” hogy mitől vagyunk azok akik. A bélflóránk is küld információkat az agynak, s az endokrin rendszerünk is befolyással bír, most ez a kettő a teljesség igénye nélkül… Szerintem komplett másolat kéne, ha teljes egészében tovább akarjuk vinni az embert.


EagleHUN: Tegyük fel, társadalmi érték alapján dőlne el, hány másolatod lehet. Természetesen 3. megkapná 2. emlékeit is, mert úgymond ez a „folytatásról” szólna. Amíg folytatja, addig vonatkoznak rá a jogok, tehát ha életfogytiglan, akkor az. De ettől függetlenül, hogy vannak ötleteim a megoldásra, én sem vagyok benne biztos, hogy ilyet egyáltalán meg szabad-e tenni.

2018. szept. 12. 11:49
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Biztos, hogy meg lehet csinálni.

Először lesznek majd kevésbé tökéletes másolatok, aztán egyre jobbak.

Etikai probléma valóban lesz azzal, hogy ki kicsoda.

Ha pl. az egyik másolat elkövet valamit, akkor a többi, hasonló helyzetben mit csinálna? Nem kéne akkor megelőző őrizetet bevezetni? Stb.

2018. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Új testbe helyezni önmagam???

De hát a régi önmagam görnyedt-hátú vézna sebész.

Ez meg itt egy kigyúrt 95 kilós fiatal állat, akiben most lakok, és remeg a keze a dopping hormonoktól !!!

2018. szept. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%

A tudat lemásolásának semmi értelme.

Neurobiológiai értelemben szinte biztos hogy a minta is elpusztul a másoláskor.


Esetleg molekuláris NMR-el tegyük fel készítünk egy másolat szimulációt. Te ettől még meg fogsz halni.


Az öntudat szerves része az agynak. A funkciót nem tudod leválasztani, letölteni a hálózatból, mert maga a struktúra adja. Az öntudat definíciója és mibenléte sem egyértelmű. Tehát legfeljebb lemásolni tudjuk, esetleg új sejtekkel bővíteni, évszázadokig életben tartani őssejtek integrálásával. Ezt az agyat már átültethetjük egy Mátrix szerű térbe, vagy kibernetikus testbe.

Mi lényegében az első verzión dolgozunk egereknél. 10 év és feltehetőleg egy alap rendszer működhet. 50-100 év embereknél.


Az öntudat igazi megőrzésének módja feltehetőleg ez lesz. Maga az agy regenerélása, bővítése fokozatosan.

2018. szept. 13. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!