Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet megtanulni 2 x 1,5...

Hogy lehet megtanulni 2 x 1,5 óra alvással élni? Tényleg elég ilyen kevés?

Figyelt kérdés

[link]


Az egyetemen megtanították, hogy az alvás másfél órás ciklusokból áll, és két nyugodt periódus épp elég ahhoz, hogy kipihenje magát az ember.



2018. szept. 26. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Hát te elég nagy madár vagy :D
2018. szept. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban elėg, de csak átmenetileg. Mondjuk egy 7 ig... Utana már lehetnek gondok a kialvatlansag miatt! Az már keves...
2018. szept. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy ezt tanították az okosok, de szerintem saját maguk sem próbálták. A normális életvitelhez ennyi alvás kevés.
2018. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Hát te elég nagy madár vagy :D"


Miért lenne az? Szerinted a 24.hu hazudik?

2018. szept. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]


Bocsánat ! Itt van !

2018. szept. 26. 14:03
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
96%

"átálltam a négyórányi alvásra, és az így felszabaduló időt az első tizenöt évben hajnalonta taxizásra fordítottam"


"Amikor az egyetem előtt bementem sorozásra, olyan valószínűtlenül sovány voltam, hogy mikor alsógatyára vetkeztem, az orvos azt kérdezte: „Más baja nincs?” És alkalmatlannak nyilvánított."


Megkockáztatom a feltételezést, hogy van összefüggés.


Lehet, hogy az éjszakai alvás mondjuk 8 órájából csak 4 az igazán pihentető szakasz, de egyáltalán nem igaz, hogy a többi felesleges, csupán pihenési szempontból kevésbé hatékony. És pont a nem mélyalvási szakaszokban dolgozik az agy napi infót feldolgozó folyamata.


Addig oké, hogy a napi alvásigény emberenként más és lehet olyan alkat valaki, hogy 4 órával elvan, de kíváncsi lennék, kedves pszichológusunk hogyan oldotta meg, hogy az ő négy órája egészében mélyalvás legyen? Mákteával?


Nem kéne ezt erőltetni.

Én spec remekül elvagyok napi 6-7 óra alvással, méghozzá úgy, hogy ezt két adagban, délután 1-2 óra plusz éjjel 4-5 óra alvással oldom meg. De lehet, hogy más ebbe belezakkanna.

Javaslom a telóra egy alvásciklus-figyelő app feltepítését és megnézni egy hét eredményeit. Ott látszani fog szépen, hogy is néz ki valójában ez a felületes és mélyalvás eloszlás. A kétfajta alvás egyáltalán nem hosszú komplett szakaszokban váltja egymást, főleg nem pont két másfél órás mélyalvással.

Aki azt állítja, hogy ezt négy órával ki tudja váltani gond nélkül, az vagy ritka csodabogár, vagy hazudik, vagy éppenséggel téved és állatira árt magának ezzel a szokással.

2018. szept. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a napi 4 óránál kevesebb már nem működött. Próbáltam csinálni de egy idő után vagy átmész zombiba és nappal sem vagy képben vagy beájulsz és alszol 14-16 órát egyfolytában. Azt tapasztaltam, hogy akkor sem vagyok produktívabb ha többet vagyok fenn, mert sokkal lassabban dolgozom, több hibát vétek.
2018. szept. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Hosszú távon ez nagyon súlyos - esetleg maradandó - problémákat okozhat.
2018. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem kicsit túl lett beszélve a téma. Ha ennyi alvás biológiailag elegendő is lenne (ami felől erős kétségeim vannak), akkor sem tudod magad kipihenni ennyivel, szóval semmi értelmeset nem tudsz csinálni majd.
2018. szept. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy hogy jön ide a madaras cikk? Amúgy érdekes, csak nem igazán értem a kapcsolatot :D
2018. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!