Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Utálom az ökológia témakört...

Utálom az ökológia témakört biológiából. Hogyan tudnám hatékonyan megtanulni?

Figyelt kérdés
Ha kérdéseket tesznek fel a témával kapcsolatban akkor szavakkal nagyjából tudok válaszolni, de ha ki kell fejteni egy adott témát, akkor nem tudom megfogalmazni. Valaki ebben tud segíteni, hogyan gyakorolhatnám? Érettségire készülök, emelt szinten és eléggé félek, hogy pl szóbelin ilyen témát húzok!

2018. ápr. 16. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Ökológiát mindenki utálja. ha az vigasztal.
2018. ápr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennek az az oka, hogy nem érted. Amit írsz, tipikus jelenség ilyenkor. Annak kéne utánanézni, mit nem értesz benne (feltehetően valami fogalmakat félreérthettél).

A hatékony tanulás azt jelenti, hogy addig nem lépek tovább, míg a témát nem értettem meg és nem tudom használni. Ez eleinte rettentő lassú haladásnak tűnik, később viszont egyre jobban begyorsul, mert egyben a tanulás módját is megtanuljuk.

2018. ápr. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az ökológia a legkönnyebb témakör a bioszból.

Egyébként szóbelin biztos nem úszod meg, hogy húzz ebből, mert egyik része mindig valami öko dolog.

Mit nem értesz amúgy? A követelményrendszer szerint tanulod?

Vannak ezek a könyvek, amik az esszéírásban és a szóbeliben segítenek. Pl. a 130 tétel biológiából. Ha megvannak, abban keresd ki az öko részeket és figyeld meg, hogy a könyv hogyan építi fel a mondandóját.

Egyébként lesznek kérdések, amik segítenek.

2018. ápr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmit sem lehet hatékonyan tanulni amit utálsz!


Az ökológia a létező legfontosabb tudomány, ezen múlik az emberiség léte vagy nem léte, de ezen felül a legszebb tudomány is, hiszen erdőkről, óceánokról, élőlény-közösségekről, ökoszisztémákról szól.


Alakíts ki pozitív viszonyulást, építsd ki tudatosan a motivációdat és törekedj megérteni az összefüggéseket. Az ökológia lényege az összefüggések átlátása.

2018. júl. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!