Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia házi, moláris tömeg....

Kémia házi, moláris tömeg. Hogyan számoljam ki?

Figyelt kérdés

Már év elején nagyon lemaradtam másfél hét betegség miatt, és tanár nem akar korrepetálni.

Azt kell kiszámolnom, hogy 15*10 a 23-on db szén-monoxidnak mennyi a tömege.


Nem az lenne leginkább a kérésem, hogy számolja ki valaki, hanem inkább magyarázza el legyen szíves, hogy hogyan tudom ezt kiszámolni.

A segítséget előre is köszönöm szépen!! :-D



2018. okt. 2. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Két dolgot kell össz-vissz tudnod. Az egyik, hogy mit jelent az 1 mol, mint mértékegység: ez 6*20^23 db részecskét jelent. A másik pedig az n=m/M képlet, ahol n az anyagmennyiség (mol), m a tömeg és M a moláris tömeg (ez a nagy M mondja meg neked hogy 1 mol anyag, azaz 6*10^23db részecske tömege mennyi, ezt úgy kapod meg hogy kinézegeted a periódusos rendszerből az atomtömegeket és összeadod őket.)


Tehát ha: 6*10^23 ---> 1 mol

Akkor: 15*10^23 ---> ? mol (ez lesz az n)


Ha ez megvan, akkor számold ki a szén-mooxid moláris tömegét (M): van benne egy szén és egy oxigén, ezeket nézd ki a periódusos rendszerből és add össze. Így tehát már tudod n-et és M-et, helyettesíts be a képletbe és a kis m-et ki tudod számolni, így kapod meg a feladatban kérdezett tömeget.

2018. okt. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elnézést, az első soromban van egy elírás: 1 mol=6*10^23, ez a többi helyen már jól szerepel csak az elsőt írtam el.
2018. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A feladatból:

N=15*10'23


Állandó:

Na=6*10'23


CO moláris tömege:

M=28 g/mol


Kérdés:

m=?


Összefüggések:

n=m/M

n=N/Na

A két egyenletet össze is vonhatod:

m/M=N/Na

2018. okt. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket! :-D
2018. okt. 3. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!