Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti hallottatok arról hogy a...

Ti hallottatok arról hogy a kék szem vérfertőzésből származik?

Figyelt kérdés

Állítolag 300 milió ember él napjainkban kék szemmel. Ennyi ember nem lehet visszavezetni egy közös ősre. Csomó kekszemu Ázsiai, Afrikai van. A skandináv népekről nem is beszélve.Meg ha tényleg vérfertőzésből származnának a kék szeműek akkor nem kéne valami retardációnak, fogyatékosságnak lennie? Valami eldeformálódásnak? (Elnézve némelyik Habsburgot...)

Meg aztán csomó állatnak is van kék szeme.


Index cikke:

[link]


kék vs.fekete

[link]


kékszemű állatok

[link]


ősi Egyiptom és a kék szem

[link]


Melanázsiai kék szemű ember

[link]


kék szemű ázsiai ember

[link]


Lehetséges hogy ez csak az index bosszú cikke?

Lehet rossz úton járnak a dán tudósok?

Lehet hogy a kék szemet okozó gén földönkívüliektől van?

Más szemszínnél például a feketénél, ez nem fordulhat elő?


Ha 10.000 éve történt tulajdonképpen nem is beszélhetünk vérfertőzésről nem?


Akkor tulajdonképpen a kekszemuék egy külön faj nem?



2018. okt. 5. 22:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:
Mondjuk ebben a mondókában lehet valami! :D
2018. okt. 6. 17:22
 42/67 anonim ***** válasza:
100%

Te elolvasod egyáltalán amit írunk neked?

Leírtam:

Azért nem mert a vérfertőzés hatása limitált.


Ahhoz, hogy genetikailag torz legyél mint a Habsburgok, sokszoros belterjesség kell.


Egyébként akkor sem mindegy, hogy mi és hogyan szaporodik fel az állományban. Tudod mekkora a genomunk? Tudod hány génünk van? Tudod, hogy hány domináns és recesszív öröklődő mutáció van ami betegséget és hajlamot / morfológiai változást okoz? Szinte végtelen kombináció létezik.


Jól leírta az előző, állattenyésztők használják a belterjességet, egyes tényezők erősítésére, vagy épp a tiszta genetikai állomány megőrzése a cél kísérleti egereknél.

Ott az a cél, hogy stabil maradjon a genetikai állomány.


Egy kisfokú perturbációval is megőrizhető a genetikai változatosság, szóval a vérfertőzéstől nem lesz senki torz, ilyen távolságból.

2018. okt. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 A kérdező kommentje:

úgy veszem ki a szavaidból hogy te nem akadsz fent a VÉRFERTŐZÉS szón? Lehet ilyen távolságból semmi de akkor is megtörtént. megy mi az hogy egyszer belefér?


Ez mi? De tényleg? Ez - ha még ateista is vagy akkor is etikátlan, meg moráltalan.

2018. okt. 6. 17:43
 44/67 anonim ***** válasza:
100%

A "vérfertőzés" egy ember által mesterségesen kreált fogalom.


Amióta kialakult az ivaros szaporodás, ez a fajfenntartás része.


Nem is értem a logikát, mit vagy úgy kiakadva. Ez nem is tudományos definíció, hanem egyházi/ bürokratikus vonatkozása van.

2018. okt. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 A kérdező kommentje:
Utolsó! azért morálisan érezned kéne hogy a rokonodat nem rakod teherbe! vagy neked mindegy csak lyuk legyen?
2018. okt. 6. 18:57
 46/67 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érdekelnek jelenleg a morális kérdések egy ilyen témában. Semmi köze a tudományos vitához jelenleg.


A rokonság is pontosan olyan mesterségesen kreált definíció, mint a vérfertőzés. Tudományos értelemben nem is értelmezhető a rokonság ilyen szinten - mivel szinte biztos, hogy a leendő feleséged is a távoli rokonod valamilyen szinten. A rokonság nem egy egzakt fogalom, hanem egy metrika emberek genetikai információja között.


Főleg ha az humán evolúciót is idevesszük. Egyértelmű a közös ős. Csak a távolság ami számít.


A lényeg a genetikai változatosság megőrzése a fajfenntartás szempontjából.

2018. okt. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
100%

A lélek tudományos szempontból nem értelmezhető, így irreleváns hogy van-e vagy nincs.


Aha oké, tehát engem nácizol le, miközben oldalakon át bizonyítgatod hogy a kékszeműek genetikai korcsok, egy erkölcstelen vérfertőző mutációnak hála :D


"Gondoly bele" csúnya náci vagyok az "eugenetikályukkal" együtt.


Cimbora, előbb járd ki a szakmunkásképzőt, aztán térjünk vissza erre a témára :)

2018. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként hozzáérsz innentől a párodhoz? Hiszen biztosan a rokonodról van szó. Egy verfertőző kapcsolatból lesznek vérfertőzött gyerekekkel.


Csúnya dolog a genetika... én elvonulnék kolostorba a helyedben.

2018. okt. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 sadam87 ***** válasza:
100%

Kérdező!

Egy kutatásban úgy becsülték (persze ez csak nagyon bizonytalan becslés), hogy a jelenlegi összes ember utolsó közös őse kb. Kr. e. 300-ban élt (és Kr. e. 3000 előtt az összes ős közös volt).

[link]

Mint mondom, ez egy bizonytalan becslés, az viszont mára meglehetően biztosnak tűnik, hogy mind kizárólag anyai, mind kizárólag apai ágon az utolsó közös ős kb. 150 ezer éve élt.

Szóval ilyen értelemben minden ember rokon, te is mindenkivel (és ugyanúgy te is egy ilyen "rokonságházasságból" születtél).

Megjegyzem, az öszvér épp azért nem tud szaporodni, mert a szülei túl távoli rokonok.

2018. okt. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 A kérdező kommentje:

DE ez nagyon undoritó? De ez a közös ős kr. e 300-ban micsoda? előtte nem voltak milliós birodalmak? görögök, indiaiak babilon? Én nem is értem ezt? hogy lehet ez 300 százban O.o mi ez?!


A világnak így mi értelme?

2018. okt. 6. 22:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!