Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki lehet számítani mennyi...

Ki lehet számítani mennyi Munka Joule és ebből Kalória kell egy adott munka elvégzéséhez, hegyre feltekerni?

Figyelt kérdés

adott a biciklis súlya, a magasság amit le kell küzdeni, és az idő


ezekből lehet számítani?



2018. okt. 18. 04:41
 1/10 anonim ***** válasza:

A helyzeti energia változása, tehát a munka: m*g*h

m: tömeg, g: grav. gyorsulás, h: magasság. (Ehhez persze hozzá kellene még adni a légellenállás, súrlódások, stb. miatti plusz munkát.) + gugli: joule to cal

2018. okt. 18. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
...Az idő a teljesítmény számításához kell, a munkához nem.
2018. okt. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"h: magasság"

Bocs, inkább magasságkülönbség.

2018. okt. 18. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ideális esetben igen.

Akkor, ha a kerékpár súlya is ismert, valamint minden súrlódásmentes, ezen kívül az izmaid hatásfoka is ismert.

2018. okt. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Maga a kerékpár elvileg valahol 80-90%% körüli hatásfokkal viszi át a hajtó nyomatékot mozgásba.

A többi meg mint fent írták.

2018. okt. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A megtett utat kell nézni vagy a magasságkülönbséget?


4,5km a megtett út és 329m a szintemelkedés.

13kg a bicikli

g= 9.78448 ms-2 (pontos szélességi fok és tszfm-ból)


nő=50kg

ffi=100kg

2018. okt. 18. 12:55
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

Ha nem lenne súrlódás, csak a magasságot.

De mivel van, ez kevés.


A súlyerő és a lejtő menti súrl. erő eredőjével kel számolni a haladási távra.


Hát igen, a súrlódási erőt nem tudod pontosan.

2018. okt. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A kalóriaégetést a kilélegzett oxigénből szokták profi módon számolni. Valami kütyü összekötve egy oxigénmaszk-szerű eszközzel és egy laptop/szoftver számolja, tévében láttam. :)

Nem tudom mi az. Csak gondoltam, ha már ilyen profi kütyü nincs akkor ki lehetne számolni.


Azért kérdezem, mert két sport szoftver, két teljesen más értéket mér.


Az egyik a Runkeeper mér egy adott úton 1500kcal-t, míg ugyanarra az útra, vele párhuzamosan futó Xiaomi Mi Fit

alkalmazás pedig mér mondjuk 900kcal-t.


Elég meghatározó az eltérés, pedig mindkét cég mögött van pénz és fejlesztői csapat, nem hiszem, hogy kókler módon tippelgetnének, viszont ez két nagyon eltérő adat. A Runkeeper szerintem számol a magasságkülönbséggel a Mi Fit nem biztos, bár furcsa lenne, ha nem, Mi Fithez van pulzusmérő is.

2018. okt. 18. 13:51
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

Amennyi paraméteren múlik a valós kalóriafogyasztás, ennyi hiba simán belefér, nézve, hogy a két eszköz nem teljesen azonos alapadatokkal dolgozik.

Én spec alapvetően kételkednék a pulzusadat nélküli mérésben.

Mindkettő számol életkorral, nemmel, testsúllyal, testmagassággal?

Mindkettő tudja, milyen fajta sportot végzel éppen?

Környezeti hőmérséklettel számol? Tengerszint feletti magassággal?

És ha minderre igen is a válasz, akkor sem lehet pontos eredményt várni.

Istenigazából az ilyen kütyük kalkulációja empirikus alapokon nyugszik, tesztelés közben lövik be, sztenderdje nincs, vagyis cégfüggő, milyen és hány tesztalannyal, körülmények közt stb. statisztikázták be.


Én speciel semmilyen sportkütyü kalória-adataival nem foglalkozom, éppen mert sajnos semmitmondó értékek. Esetlegesen saját mért értékekhez viszonyításra jó lehet, két edzésciklusod összevetésére, de hogy mondjuk ez alapján lődd be a kajálásnál a kalóriafogyasztásodat is, arra teljesen haszontalan.

2018. okt. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindkét cég több tízmilliós felhasználói táborral rendelkezik, viszonylag pontos kalkulációt lehet ennyi adatból, ennyi emberből levenni. Tény, hogy a lényeget nem tudja, vagyis a zsír-izom arányt.


Természetesen mindkét program kerékpározást, (A runkeeper MTB, a Mi Fit csak kerékpározást ír), testsúlyt, magasságot, nemet, életkort is figyelembe vesz és a GPS-ből nyilvánvalóan tud tszfm, szintemelkedést mérni, a Runkeeper grafikonon térképen is kiírja a szintemelkedést.

2018. okt. 18. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!