Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a ternáris relációk inverze?

Mi a ternáris relációk inverze?

Figyelt kérdés

#bináris #reláció #inverz #kompozíció #összetett reláció #ternáris #relációszorzat #relációkalkuluss #inverfüggvény #inverzreláció
2018. okt. 23. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Reláció szempontjából:

Az inverz reláció hozzárendeli a képhez azokat a hármasokat, melyeknek ez az eredménye. Például az (a, b, c)-> x az inverz relációban x -> (a, b, c).

Ha műveletként tekintenénk, akkor három inverz művelet is lenne, ami a többi adatból visszaszámítja a hiányzót, a hiányzó a, b vagy c értéket.

2018. okt. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem, amit írsz. Legyen egy alfa reláció, melyben benne van mondjuk minden (a,b,a^b), ahol a és b nemnulla komplex számok, így a hatvány is.

alfa(2,3,8) igaz, de pl. alfa(5,2,20) nem, mert 5^2 = 25 és nem 20.

Ebben az esetben mi az alfa inverz ternáris relációjának a számhármasai?

2018. okt. 26. 11:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak bináris relációkra értelmes a fogalom.
2018. okt. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Itt egy cikk, miszerint lehet ternáris relációkat szorozni:

[link]

A lényeget leírom:

(alfa o béta)(a,b,c) akkor, ha van olyan d, amire alfa(a,b,d) és béta(a,d,c).

Ebből általánosítottam, hogy lehet egy alfa N-edik hatványát venni, de nem tudom, mi van, ha N=-1.

(alfa^oN)(a,b,c), akkor, ha van olyan x[1], x[2], ..., x[n-1], amire alfa(a,b,x[1]) és alfa(a,x[1],x[2]) és alfa(a,x[2],x[3]) és ... és alfa(a,x[n-1],c).

Ezt is természetesen UKristóf neve fémjelzi. :)

2018. okt. 26. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!