Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerves kémia nevezéktan?

Szerves kémia nevezéktan?

Figyelt kérdés

Milyen szempontok szerint kell elnevezni egz nolekulákt vagy vegyületet vagy eg konstitúciós izomert ha a konstitúciós képletből?


Itt azt értem hogy mi határozza meg a nevét illetve hogy milyen számok hova kerülnek?


Légyszi ne haragudjatok ha nem értem.


2018. okt. 24. 11:23
 1/8 A kérdező kommentje:
És bocsi. helyesírásért. Siettem.
2018. okt. 24. 11:23
 2/8 anonim válasza:

a leghosszabb szénlánc alapján elsősorban

pl ha van egy izohexánod és a leghoszabb elágazás nélküli szénláncod 5 szén és a második atomról lóg le egy széncsoport akkor az egy 2metilpentán

2018. okt. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
a 2 azt jelöli hogy melyik szénről lóg le és mindig az elágazás felőli oldalon kezdődik a számolás
2018. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
ha metil helyén meg mindig a széncsoport fajtájának neve áll
2018. okt. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
láthatsz olyat is hogy mennyiségjelző van a szó elején pl dimetil. nyílván ott 2 metil csoport van és mindegyiknek jelölni kell hogy hol van pl maradjunk az izohexánnál akkor 2,3 dimetil bután
2018. okt. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
de lehetne 2,2 dimetil bután is vagy 3,3 dimetil bután is
2018. okt. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
aki nem tanulja a kémiát a C4H10 hal meg
2018. okt. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod(otokat). Ez nagy segítség volt. Most hogy így olvasom és összevetem a jegyzetemmel már tisztul a kép. Ez nagyon nagy segítség volt. :D


És jó volt a C4H10(bután)-es szóvicc. Ment a zöld.

2018. okt. 24. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!