Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mennyire befolyáso...

Szerintetek mennyire befolyásolná a Földünkhöz, az életünkhöz való hozzáállásunkat, ha bebizonyosodna a Földön kívüli élet lehetősége, illetve ha arra jutnánk hosszú keresés után is, hogy tényleg kivételes helyzetben vagyunk?

Figyelt kérdés

Nyilván ez egy nagyon szerteágazó és nehéz kérdés, hiszen akár holnap is történhet egy nagy felfedezés, de ha mégsem akkor reménykedhetünk benne, hogy majd a jövőben valamikor bekövetkezhet az áttörés.

A nagy számok törvénye azt sugallhatja az embernek, hogy valahol csak kell még lennie életnek a milliárdnyi galaxis, még több milliárdnyi csillagának környékén, de akkor hol van mégis mindenki?

Nem elég fejlettek hozzá, hogy ők is elindíthassák a maguk SETI programjukat, vagy már úton van a jel, de még nem ért ide a nagy távolság miatt, vagy esetleg nagyjából mostanában nyitnak ők is más világok felé és akkor van esély rá, hogy nem sikerül a kapcsolatfelvétel?

Rengeteg opció lehetséges, de vajon hogyan befolyásolja ez a kérdéskör a ma fogyasztói társadalmát, a pénz mindenhatóságába, a földi erőforrások végtelenségébe vetett hitünket?



2018. nov. 30. 09:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem áttörés leghamarabb akkor lesz, amikor embereket juttatnak a Marsra, akik majd megtalálják az első marsi fosszíliákat.
2018. nov. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:

Nem a földönkívüli élet lehetőségére kell bizonyíték. Arra bizonyíték vagyunk mi is.

Földönkívüli életre keresünk bizonyítékot. A lehetősége most is biztos.


"akkor hol van mégis mindenki?"

Fermi-paradoxon?


"Nem elég fejlettek hozzá, hogy ők is elindíthassák a maguk SETI programjukat, vagy már úton van a jel, de még nem ért ide a nagy távolság miatt, vagy esetleg nagyjából mostanában nyitnak ők is más világok felé"

Vagy már ki is haltak és az utolsó rádiójelük átszállt rajtunk a mi rádió-feltalálásunk előtt.

Vagy már rég nem rádióhullámmal kommunikálnak.


"vajon hogyan befolyásolja ez a kérdéskör a ma fogyasztói társadalmát"

Mint minden nagy hír, meglengeti majd a tőzsdét. hogy abból mit merre, az kérdéses. De például lehet, hogy fellendítené az űrkutatásba folyó tőkét.

A kisember életébe nemigen szól bele, amíg csak más élet híre. Amint több, egy reakció biztos a hülyék részéről: pánik.


"a pénz mindenhatóságába, a földi erőforrások végtelenségébe vetett hitünket?"

Nem tudom, szerintem a kettőből az első marad, amíg nem lesz pénzmentes és mégis működőképes társadalmi mintánk, a második szerintem már ma megroggyant. Nehezen látom, hogy ebben erős összefüggés lenne az idegen élettel.

2018. nov. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!