Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy könyvemben találtam egy...

Pro Patria kérdése:

Egy könyvemben találtam egy adatot régebben, miszerint Magyarország élővilágából eddig a fajoknak kevesebb, mint 1%-a halt ki. Listát viszont hosszú keresés után sem találtam sehol. Melyek ezek a fajok?

Figyelt kérdés

Feltételezem, hogy benne vannak ebben a számban a halak, madarak, emlősök, kétéltűek, hüllők közé tartozó kihalt állatfajok képviselői, de nem hiszem, hogy a rovarokat, gombákat, növényeket is ide számolnák.

Az sem világos, hogy a jégkorszak, vagy a Pannon-tenger élővilágának eltűnt fajait is beleveszik-e, vagy csak az írott történelem óta ember által feljegyzetteket.

Tudom, hogy vannak Magyarországról teljesen eltűntek, mint az óriásviza és az európai bölény, és vannak időnként a szomszédos országok területéről átkerülve felbukkanó, de nem itt szaporodó őshonos állatfajok, mint a barna medve vagy a szürke farkas.

De hol találok egy átfogó listát erről?


2017. jan. 13. 04:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Meg kéne nézned más könyveket is erről. Én totál másmilyen adatokat találtam.
2022. aug. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!