Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan hataroztak meg 1...

Hogyan hataroztak meg 1 reszecske terfogatat Avogadro elott?

Figyelt kérdés
2018. dec. 17. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Ha az Avogadro törvényre gondolsz, akkor leginkább sehogy, ill. tapasztalati alapon. Leginkább a gőzgépek miatt fejlődött ez a terület, az első gőzgépeknél pedig még nem voltak olyan számítások, mint az 1800-as években.
2018. dec. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%
Mert Avogadro után? A legjobb tudásom szerint most a kvantummechanikával kiszámított elektronsűrűség-függvény alapján, az elektronok 90%-os megtalálási valószínűségével definiáljuk, de ez is egy önkényes, elég random dolog.
2018. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tanártól kerdeztem fizikán, mert azt mondta, hogy egy részecske térfogatából számolt vissza és úgy határozta meg a 6x10 a 23.-ont. Én meg kérdeztem h megis honnan tudta a térfogatot, mert abból már én is vissza thdtam volna szamolni. Aztmondja nemtudja, csinálok kiselőadást
2018. dec. 19. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!