Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem csinàlta a természet...

Miért nem csinàlta a természet szivósabbà kevésbé sebezhetövé az emberi szervezetet?

Figyelt kérdés
Miért vagyunk ennyire sérülékenyek?? Annyi hibalehetöség van a szervezetünkben hogy reggelig sorolhatnàm. Egy példa a fogaink miért nem nönek vissza?? Ha csak sérül a fog pl lyukas lesz az miért nem regeneràlódik magàtól?? A làtàsunkat miért nem tudja a szervezet megjavitani?? Miért van az hogy akàr egy kisebb ütéstöl is meghalhatunk?? Szerintem nagyon gyengén lettünk összerakva. A szervezet miért nem gyógyit meg mindent önmagàn??

2019. jan. 5. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Gyakorlatilag miért nem élünk tovább? Mert ennyi idő is bőven elegendő az utódok létrehozására, a gének továbbadására. Ha tovább élnénk a következő generációk erőforrásait használnánk fel teljesen feleslegesen.
2019. jan. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Így is jó a regenerációs képességünk és túlszaporodunk.

Emlősök között nem jellemző a fog regenerálódás. A természet hatalmas intelligenciával áldott meg minket. Aminek köszönhetően védeni és javítani tudjuk a fogainkat.


Egy kisebb ütéstől egy marha is meghallhat, egy madár még kevesebbtől is. Nem halhatatlannak leettünk gyártva. Ellenben az ember nem a legjobb gének öröklődésére törekszik, hanem érzelmi alapon választ párt. Nem túlélés szempontjából. Ezért a génhibás szaporulat is terjed. Továbbá a szocpol juttatások is azokat juttatják genetikai előnyhöz, akik nem az eszük miatt képesek megélni, hanem pont ellenkezőleg akár a Hülyék Paradicsomában https://www.youtube.com/watch?v=e6GaAfqGppQ

2019. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mihez képest kéne szívósabbnak lenni? A te igényedhez képest? Mert a természetnek nincsenek igényei, csak szabályai. Azért ilyenek, mert ez megfelel a világ működésének.

Az a hibalehetőség attól van, mert bonyolult a rendszer. Az emberi szervezet rendszere. Tiszta fizika, kémia. Jön egy kósza részecske jó sok energiával. Többnyire semmi. Néha nekimegy egy sejt részének. Nem számít, a sejtnek esetleg (rossz esetben) annyi, de képződik egy újabb. Néha ez a részecske a sejt egy különleges részének megy neki. Például a DNS egy kulcsfontosságú részének. És a vezérlés megbolondul. Magas lesz a vérnyomásod, cukros leszel, rákod lesz, ki tudja. Persze nem azonnal. Közben meg jöhet egy újabb részecske, amely az anomáliát rombolja szét. Szóval jó sok eset van. Mert túl bonyolultak vagyunk.

Mennyivel egyszerűbb az élete egy egysejtűnek. Vagy van vagy nincs. semmi betegség.

2019. jan. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem a természet rakta össze az embert, hanem saját magától fejlődött ki. Ennyire futotta egyelőre. Valaki azt mondja hogy ez hihetetlen csoda, valaki meg azt hogy mennyi a hibalehetősg. Hát ez van...

Azt mindenesetre érdemes tudni, hogy az evolúció úgy működik hogy az a tulajdonság marad fenn ami tovább tud örökítődni. Tehát ha az ősember mama és papa 16 évesen összehozta az utódot, onnantól az evolúció szempontjából tök mindegy hogy az ősember mamának és papának idős korára nem maradt foga, rosszul lát, és süket mint az ágyú.


Vagy B verzió, ha Istenhívő vagy, akkor menj Istenhez reklamálni. :-) Egyébként a vallásos válasz valami olyasmi lenne hogy "hát de nem is volt szó se a halhatatlanságról, se a gondmentes életről, készülj inkább az Isten országában való életre."

2019. jan. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Az ember régebben ennél sokkal szívósabb volt!

Ez részben azért csökkent le, hogy az agy növekedhessen - részben pedig azért, mert evolúciós szempontból nem jelentett komolyabb előnyt.

A gyengébb embernek is született annyi életképes gyereke, mint az erősebbnek, viszont az erős testet fenntartani nehezebb, szóval ez időnként előnytelen.


Inkább azzal foglalkoznék a helyedben, hogy most a GMO segítségével gyakorlatilag mindent meg lehet majd oldani, rövid idő alatt!

2019. jan. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

20-25 évig bőségesen elegendő ez a szívósság.

Pont ez az az időszak amikor 3-4-5-6-10 utódot tud létrehozni egy ember. Ez tökéletesen elegendő a fajfenntartáshoz, még ha 7 utód el is pusztul.


Emellett az eszközhasználat és a kreativitás bőven elegendőve tett egy gyengébb testfelépítést is, mint mondjuk egy dzsungelben lakó kigyúrt erős gyomrú csimpánz.

2019. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
GMO rajongónak ajánlom figyelmébe a Hét nővér sci-fit. Könyvben, filmben is elérhető. A film első 5 percében pont a GMO lehetőségeinek egyik következményét mutatja be.
2019. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Leírnád hogy mi köze a 7 nővér sci-finek a humán GM-hez?
2019. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberi szervezet egy nagyon jó hibatűrő gép. Lehet, hogy ha bizonyos dolgokban jobb lenne, ez a hibatűrés csökkenne. Hogy nem mindenható, annak evolúciós okai vannak. Lehet, hogy 1mrd év múlva már más lenne a helyzet.
2019. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Leírnám, ha goromba módon nem pontoznák le a választ. De ez így nem éri meg. Ez így nem vita, hanem közöny.
2019. jan. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!