Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az emberi szemgolyó sajátfr...

Mi az emberi szemgolyó sajátfrekvenciája?

Figyelt kérdés

2019. jan. 9. 11:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondta, hogy nyomd oda, mert akkor a hang jobban koncentrálódik a kívánatos helyre. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a gerjesztést az adott testre kényszerítjük.


"Létezik olyan technológia, amellyel irányított hangimpulzusok küldhetőek egy célpont szemébe?"


Én nem tudok ilyen eljárásról, bár még a háború idején voltak erre kísérletek, de sajnos még forrást sem tudok róla, nekem csak mondták régebben. Talán Wadmalac majd tud erről valamit. Német vagy orosz nyelven biztosan rá lehetne keresni.


Az irányítással egyébként van egy kiküszöbölhetetlen probléma: a hangforrástól a zaj igazából térben és minden irányban terjed. Ennek az energiáját pedig úgy lehet meghatározni, hogy a zajforrást egy gömbbel vesszük körbe, és a gömb felületén tekintjük az intenzitást.

Ez a leírás most nem precíz, arra akarok rámutatni, hogy a távolsággal négyzetesen csökken a besugárzó pontba jutó energia, mert a távolsággal azonos sugarú gömbfelületet kell tekinteni. De nagyobb távolságnoknál az egységnyi felületre jutó hangenergia kisebb lesz, mert nagyobb felületen oszlik szét a teljes hangenergia.



Amivel még lehet próbálkozni, az hogy állóhullámokat keltünk. Ekkor bizonyos helyeken a zajnak maximuma lesz (duzzadóhely) másütt pedig zérus lesz (csomópontok, csomóvonalak, vagy csomófelületek).



"Elég egy rövidebb impulzus a rezonanciakatasztrófához?"


Nem elég hozzá. Rezonanciakatasztrófa alatt ugyanis azt értjük, amikor valamilyen rendszert a sajátfrekvenciájának megfelelő frekvenciával gerjesztünk. Csillapítatlan rendszerek esetében ugyanis ilyenkor a lengés amplitúdója végtelen nagy lesz. Viszont ez csak idővel fog növekedni, tehát nulla idő nem elég. Ha van csillapítás, akkor annyi a változás hogy a sajátfrekvenciával való gerjesztésnél lesz maximális az amplitúdó, de nem végtelen.


Azt, hogy a rezonanciakatasztrófához nem elég egy impulzus, igazolja az is, hogy egy csomó berendezés, gép van, amelyek üzemi fordulatszáma az ún. kritikus fordulatszám felett van (aláhangolt gépek). Vagyis az üzemi fordulatra való felpörgetésnél át kell menni a kritikus fordulaton.

(Persze ehhez megfelelő teljesítmény kell, mert ha ez nincs, akkor a gép beragadhat a rezonanciába, és nem tud magasabb fordulatra menni. Ilyen pl. a mosógép, ha nincs kitöltve teljesen, mert akkor a tehetetlenségi nyomatéka a dobnak nem lesz ideális. Modern mosógépeknél ilyenkor automatikusan leáll a program, a centrifugázást már nem végzi el. Aztán csodákszik az ember, hogy miért tiszta viz a ruha, amikor kiveszi. Hát ezért.)

2019. jan. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
57%

Még egy kiegészítés az impulzus dologhoz. Hogy nem képes rezonanciakatasztrófát okozni, még nem jelenti hogy nem veszélyes. Egy nagy impulzussal egy ember hallását tönkre lehet vágni, ha elég közel van hozzá, és elég nagy energiájú.


Aki még szolgállt a hadseregben, az tudhatja, hogy egy lövés, ami közel van, elég kellemetlen.

2019. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez ugye annak a kérdésnek a folytatása amiben hangfegyvert akartál építeni, hogy rezonanciakatasztrófát idézz elő emberi szövetben...?


Pont ott hoztad a szemgolyót.

2019. jan. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Ezzel a módszerrel a barátnőm sajátfrekvenciáját is kimérhetem."

Igen. Csak ahhoz máshova kell nyomni és a rezgőmotort javaslom. :D

2019. jan. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Wadmalac ***** válasza:

"Én nem tudok ilyen eljárásról, bár még a háború idején voltak erre kísérletek, de sajnos még forrást sem tudok róla, nekem csak mondták régebben. Talán Wadmalac majd tud erről valamit."

Sokat nem tudok segíteni, azt tudom, hogy voltak iylen katonai kísérletek, de a skierességéről nincs hiteles nyom.

Az Állítólag egy részében kipróbálták és ők egy "busted" pecséttel zárták le.

2019. jan. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Az irányított mikrohullámú fegyver az működőképes.
2019. jan. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Wadmalac ***** válasza:

"Az irányított mikrohullámú fegyver az működőképes."

Igen, csak az nem hang.

Hangágyú is van olyan, hogy megsüketülsz, ha nem szeded a lábad, tömegoszlatónak jó, de ennyi.

2019. jan. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A kérdező csak szemgolyót akar pukkasztani.
2019. jan. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Van, akiknek kezd összeállni a kép. Képzeljétek el, hogy kimentek a főtérre, egy hanggenerátort rácsatlakoztattok egy erre specializált hangszórót, biztonságos távolságban telefonnal aktiváljátok az eszközt, és a közelben mindenkinek túlgerjed a szemgolyója. Ha ez működik, akkor lehet nagyobba is csinálni, ami az egész Föld légkörét berezegteti... fel fogok tenni egy újabb kérdést. :)
2019. jan. 10. 23:26
 20/22 anonim ***** válasza:

[link]


5 percnél felrobbantanak egy üvegpoharat hangszóróval.


Amiért ez szerintem nem működhet, olyan brutális hangnyomás kéne hozzá nyílt téren, hogy ezért nem működne fegyverként. Gondold el, hogy hogyan csökken az hangnyomás távolság függvényében!


Másrészt pedig (szerintem) a rezonanciakatasztrófát főleg a rigid testek nem tudják elviselni.


Például az üveg, fémalkatrészek, betonhíd stb...


Ha jól tippelek itt bizonyos ideig elviseli a test a saját frekijét.


A szem egy izomgolyó tele zselés anyaggal... Szerintem egy ilyen anyag sokkal jobban ellenáll az ilyesminek.

2019. jan. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!