Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Adott egy S-W 70/900 akromát...

Adott egy S-W 70/900 akromát csillagvizsgáló,82 fokos okulárral használható?

Figyelt kérdés
Csillagászok legyetek szívesek segítsetek! A kérdésben említett csillagvizsgálómhoz a következő okulárt szeretném megvásárolni: Sky-Watcher Sky Panoráma 7mm.A kérdés konkrétan az lenne hogy mire lehet számítani azon kívül hogy a nagyítás 128x lesz ? Érdemes megvásárolni ezt az okulárt ? Köszönöm előre is.
2019. jan. 10. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Első körben nėzd meg illik e a kihuzatba. 1,25 ? Am igazából ėrdemes lehet de sajnos nagyon nem tudod kihasználni. Mivel a 70/900 kb 140x nagyításig bírja de ahhoz mar kivaló ėg kell illetve a színezes is jelentős.
2019. jan. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jah, ami mėg kimaradt. Milyen állványon van? Eq1 vagy eq2? Az egy az nagyon gyenge. De az eq2 n sem annyira stabil a kėp, kell idő amig megnyugszik akkora nagyítason. Illetve a látómező kicsi, gyorsan áthalad az objektum. Ezėrt követni kell, ami szinten berezegteti a tubust. Ilyen nagyítas mellė ėrdemes egy eq3 állvanyt szerezni. De persze megszokható a rezgės stb... Ha csak.nėzelődsz akkor kevėsbė zavaró. Ha rajzolsz is akkor zavarhat.
2019. jan. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy időt szántál arra hogy válaszolj a kérdésemre de nem tudom hogy ezeket a butaságokat honnan szedted össze.Félre ne érts,nem akarlak bántani tényleg nagyon kösz hogy írtál meg minden de a 70/900-as távcsövem ajánlott max nagyítása 150x de nyáron tiszta ég alatt 180x-os nagyításban figyeltem a Marsot mindenféle probléma nélkül egy komolyabb okulárral.Illetve az EQ1 mechanikát mindenki kövezi...Érdekes én nagyon is elboldogulok vele még 180x nagyításnál sem probléma követni az objektumot.A 128x nagyítás amit a 7mm SkyPanoráma okulár tesz lehetővé bőségesen az ajánlott nagyítás keretein belül van.Vagy a kérdést nézted el vagy nem volt dolgod még 70/900-as távcsőhöz, avagy gyenge okulárral használtad/od.
2019. jan. 10. 16:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ajanlott ėrdemi nagyítas nem apokromatikus esetėn a lencse átmėrő 2 szerese. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet fölė menni, de ez teny.
2019. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valóban nem volt 70/900 as hoz szerencsėm. Nekem 90/900as van. Eq3 mellett 6 eve.
2019. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2019. jan. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!