Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a fenét fognak csinálni az...

Mi a fenét fognak csinálni az emberek a Marson?

Figyelt kérdés
Oké, odamennek (ha túlélik). Aztán landolnak (ha túlélik). Felállítják a bázist, megvizsgálják a köveket, próbálnak folyékony vizet csinálni. Oké, ez néhány hét, legyen pár hónap. Mondjuk nem találnak életre utaló nyomokat. De még van 20-30 évük! Erre gondolt már valaki?

#időtöltés #Emberek-a Marson
2019. jan. 12. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre te gondoltál először!

Boldog újévet!

2019. jan. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Krumlit vetnek és tyúkokat nevelnek. Jól kapirgálhatnak majd a veres homokban.
2019. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kedvenc részem az, hogy "néhány hétig" tartó aktivitásnak nevezed a kövek megvizsgálását. Azzal igaz tisztában vagy, hogy itt a Földön is vannak geológusok, akik egy életen át dolgoznak? Akad azért a Marson is éppen elég vizsgálnivaló kőzet. Meg aztán, az atmoszférát is lehet tanulmányozni. Illetve az is elképzelhető, hogy a következő lehetséges alkalommal (ha jól emlékszem, 26 havonta van ilyen) leküldenek az ott lakóknak valami járgányt, amivel a 100-150 kilométerrel arrébb levő hegyeket-völgyeket is meg lehet vizsgálni.


Elég jól el lehet tölteni egy életet egy másik bolygó kutatásával, ha az ember elég elkötelezett/őrült. Lássuk be, nem ez lenne a legnagyobb baromság, aminek valaki már az életét szentelte.

2019. jan. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A tudatlanságnál és az ismeretek hiányánál talán csak az rosszabb, ha valakinek képzelőreje sincs.


Egész életemben azon gondolkoztam és dolgoztam, hogy hogyan és miként lehet megoldani elsőre lehetetlennek tűnő dolgokat, vagy olyasmit amit még senki nem oldott meg. Nem pedig azon, hogy miért nem lehetséges. (Nyilván nem a fizika törvényeire gondolok)


Nekem kapásból 1000 ötletem lenne mit csinálnék a Marson. Még ha ultraveszélyes kaland is lenne, biztosan vállalnám - már csak a felfedezés adrenalinlökete miatt is.


Bár inkább az Enceladus jégholdra mennék... Szerintem még a Marsnál is ígéretesebb lehet a jégréteg alatti feltételezett óceán, ahol több folyékony víz lehet, mint a Földön összesen.

2019. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Valószínűnek tartom, hogy akik a Marsra mennek nem csak kutatási céllal teszik majd. Nekiállnak infrastruktúrát létrehozni. Terraformálás stb...stb....

Alig lenne szabadidejük, mivel az ottani élet fenntartása sokkal drágább, mint a földi élet, így gondolom a földről adnak nekik munkát bőven.

2019. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a fenét fognak csinálni az emberek a Marson?"


-találkozgatnak Marsi Anikóval és a többi marslakóval

-martial arts-ot tanulnak

-Mars csokit szüretelnek

-feltalálják a hasmars ellenszerét

-grenadirmarsot készítenek ebédre


Oly sok a tennivaló, kedves Kérdező! Oly sok, el se hinnéd.

2019. jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Azt ugye tudod, hogy napi 300 óra munkájuk minimum lesz?

Unatkozni nem fognak, az biztos.

2019. jan. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!