Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez milyen egyszerűsítés?

Ez milyen egyszerűsítés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Emelt fizikára készülök nagy gőzzel,de valami hülyeségen akadok meg mostanában a Dér-Radnai-Sós kötetben,és így nem tudom teljes értékűen megoldani a feladatokat.A problémámra egy példa: amikor nézem a feladat megoldást(most épp a dinamika témakör aktuális) akkor ezzel indul a levezetés: m1xg-F1=m1xa1 majd alá új sorba: F2-Fs=m2xa2 alá: F1=F2 alá: a1=a2. na most,írja,hogy ez egy egyenletrendszer. az "a" gyorsulást és az "F1" erőt kell kiszámolni ezekből. Ebből a levezetésből ezt csinálta a könyv: a=m1/m1+m2xg és így jött ki a gyorsulás. Egyszerűen 2 napja próbálkozom,de nem jövök rá,hogy a könyv milyen egyszerűsítésekkel varázsolja ezeket a képleteket (a többit nem írom,mert nagyon hosszú lenne már az egész,és egyikben sem jövök rá a logikára),és nagyon mérges vagyok,hogy ezeken akadok el,holott a feladatokat érteném,csak így nem tudom memorizálni a levezetéseket normálisan. Örök hálám, ha rávilágít valaki,hogy hogy a fenébe kell!!! köszi!

2019. jan. 13. 21:56
 1/7 anonim válasza:

m1*g-F=m1*a

F-Fs=m2*a


Összeadjuk a két egyenletet:

m1*g-Fs=(m1+m2)*a

a=m1/(m1+m2)*g-Fs/(m1+m2)


De azt nem tudom, hogy az Fs-t miért hagyjuk el.

2019. jan. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Isten vagy! Remélem ez a logika akkor a többi feladatban is így megy,bár valószínű mert ott is egyenletrendszer van.Tudtam h hülye vagyok.KÖszi!:DDD am azért nincs Fs mert a feladatban nem volt súrlódás,azt csak a legelején írták bele valamiért:) köszi!
2019. jan. 13. 22:22
 3/7 anonim válasza:
Inkább matekból nézz egyenletrendszeres feladatokat szerintem. Sokat segít majd, főleg bonyolultabb esetekben.
2019. jan. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi! igazából már érettségiztem,a matekom 5-ös lett.Az egyenletrendszerek egyik kedvenc témám Xd ezért groteszk fordulat,hogy a fizikánál most nem esett le...nem is értem mit bonyolítom az egészet xd de köszi!
2019. jan. 13. 22:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt gondolom az van, hogy 2 testet kötél köti össze és az egyiket egy csigán átvetjük és leejtjük.


Emiatt egyrészt F1=F2 mert amennyivel az eső test húzza a kötelet annyival húzza a kötél a másik testet.


Illetve a rendszer együtt mozog, emiatt a1=a2, ha ezek nem lennének egyenlőek, akkor elszakadna a kötél egymástól.


A két egyenlet:

m1*g-F1=m1*a1

F2-Fs=m2*a2


Beírom, hogy F=F1=F2 és a=a1=a2


m1*g-F=m1*a

F-Fs=m2*a


Összeadva a kettőt F kiesik:


m1*g-Fs = (m1+m2)*a

a = (m1*g-Fs) / (m1+m2)


Fs-re talán még volt valami megadva nű*m*g alakba át lehet írni.

2019. jan. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A példához már nincs mit hozzátenni, de "memorizálni a levezetéseket" egyszerűen felejtsd el! Ha ezt memorizálni akarod, soha nem fogsz felső szintre jutni! A levezetéseket megérteni kell, memorizálni nem lehet, annyi féle van. Ez esetben a megértés egy technika, amelynek oka van, hogy pont így kell. Ezt az okot kell mindig és mindenben keresni. Egy nagyságrenddel könnyebben fog menni.
2019. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
5.: Gratulálok, sikerült pont azt leírnod, amit én írtam.
2019. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!