Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az ellenállás nő az áramerő...

Ha az ellenállás nő az áramerősség csökken?

Figyelt kérdés
2019. jan. 16. 08:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"minél több egyedi ellenállás van párhuzamosan kapcsolva, akkor kisebb lesz az eredő ellenállás?"

Megint a vízcsapos hasonlat. Mondjuk minden párhuzamos ágban van egy félig zárt csap. Minél több ilyen ág van, összességében annál több víz jut át, vagyis annál nagyobb lesz az áram a közös kivezetésnél. Márpedig ha a bemenő nyomás nem változott, és több víz folyik át a hálózaton, akkor az eredő ellenállás csökkent le.

2019. jan. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Felfoghatatlan, hogy kérdezek három egy témába tartozó kérdést és ilyen kommenteket engednek meg maguknak egyesek, hogy:


"Az összeadást vagy a reciprok fogalmát nem ismered?"


Ha bemész orvoshoz kívánom, hogy az orvos azt mondja neked, hogy az "atropin" vagy a "d-tubokurarin" hatásmechanizmusát nem ismered?


Utolsónak köszönöm.

2019. jan. 16. 11:33
 13/23 anonim ***** válasza:
41%

Hát azért a reciprok értelmezése csak egy általános iskolában elmulasztott anyag, hiába atropinkodsz itt.

Ne a gyakori válaszolóira ontsad a haragodat, hanem a tanárodra, aki elmulasztotta felhívni a figyelmet a párhuzamos kapcsolás nevezetes eseteire, például arra, mikor mminden ellenállás egyenlő. Mert akkor már nem tetted volna fel kérdést.

2019. jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Wadmalac ***** válasza:
57%

Ez a "segítség, kompletten nem ismerem az Ohm törvényt és az eredő ellenállás fogalmát sem" című kérdés.

Ez suliban együtt szerintem minimum 3-4 tanórás anyag.

Persze hozzá még rengeteg gyakorló példával.


Hát ezt nem itt GYK-n fogod használhatóan abszolválni.


Elő kell szépen szedni a tankönyvet.

Talán a megértésben segít, ha az áramfolyást úgy képzeled el, mint csatornákban folyó folyadékot.


Az áram az adott idő alatt átfolyó vízmennyiség literben, kilóban, mindegy.

A feszültség a vízáram indulási és végpontja közti szintkülönbség.

Az ellenállás meg maga a csatorna keresztmetszet, ami ha szűk, keveset enged, ha széles, sokat.


Ha így elképzeled magadnak, meg fogod érteni, mi a különbség a soros és párhuzamos kapcsolások közt, miért melyiknél az áram azonos mindenhol, melyiknél miért a feszültség, illetve soros kapcsolásnál miért simán összeadódnak az ellenállások, párhuzamosnál miért reciprok-összeges a képlet.

2019. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Utolsónak köszönöm"

A #10-es válaszom is olvastad? Az előző oldalon ragadt.

2019. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Én nem ontom a haragom. Ti ontottátok rám, hogy egy oldalon, aminek a neve gyakorikerdesek.hu, nem lehetett két kérdést feltenni anélkül, hogy nem szólna be, minden 2. válaszoló.

Ezután jó, hogy én is ideges leszek, tudniillik, ha valaki egy kérdéshez nem segítő szándékkal áll, akkor minek is szól hozzá? Ez inkább az illető frusztráltsága, amit máson nem tud kiélni, így kénytelen ilyen kérdések alatt.


Azt hiszem én is tudnék olyat kérdezni középiskolából vagy általános iskolából biológiából vagy kémiából olyan alap tézisekből, amire senki se tudná a választ. De mikor valaki kiírja, hogy a "Baktérium prokarióta vagy eukarióta?" nem kezdek el hepciáskodni, hogy üljél le fiacskám és gyere vissza, ha elolvastad a tankönyvet.


Szerintetek, ha nem olvastam el volna róla semmit, akkor kérdeznék?

nyílván azért kérdezem, mert olvastam róla.

De hiába tépem a számat. Elkeseredett emberek frusztrációján nem tudok segíteni.

2019. jan. 16. 13:48
 17/23 A kérdező kommentje:

És nem, nem a tanáromra ontom a haragomra, hanem azokra a válaszolókra, aki csak azért szóltak hozzá, hogy leoltsák a fejemet, mennyire ostoba vagyok, mert a reciprokot sem értem :)


Áh... Nem baj.

2019. jan. 16. 13:50
 18/23 Wadmalac ***** válasza:
57%

Kimorogtad magad?


Akkor végig is olvastad, amik írva lettek?


Vagy minimum annyira csak a mérgelődés érdekel, mint egyeseket a "leoltásod"?


Tény, hogy láthatóan túl sok a tudáshiány, hogy pár itteni kommentben orvosolható legyen.


jobban kéne fókuszálni a tankönyv alapján TÉNYLEG nem érthető pontokra, mert ha túl nagy területre vársz egyszerre megoldást, nem lesz.

2019. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Bubuka508 ***** válasza:

Az Ohm-trv. erre konkrétan megválaszol: R = U / I vagy


I = U / R vagy U = R x I. Ez teljesen egyértelmű, általános iskolás tananyag, fizikából és matekból is, ne csodálkozz és ne érezd magas lóról, lekezelően történő kioktatásnak. Ilyesmikkel itt tényleg felesleges terhelni a többieket, nem biztos, hogy nagyképű, aki erre viccesen, vagy halál komolyan próbálja felhívni a figyelmedet.

2019. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, nyugalom. :))

Egyébként annyiból megértelek, hogy amikor suliban nagyon tudományosan és nyers elméleti síkon kap valaki új infókat, akkor néha nehéz fejben átlátni és helyre tenni a dolgokat. Ezért írtam én is és Wadmalac is hasonlatokat, hogy lásd, nem ördöngösség. Egyébként szomorú, hogy a tanárok nem szánnak erre 5-10 percet, annál több nem is kellene, a kölkök pedig egy életre megértenék az alapokat.

2019. jan. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!