Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan ég a nap, ha nincs az...

Hogyan ég a nap, ha nincs az űrben oxigén/levegő?

Figyelt kérdés
A nap egy tüzes égitest. Annyit pedig mindannyian tudunk, hogy a tűzhöz, az égéshez oxigén kell. Az pedig nincs az űrben. Akkor mégis hogyan?

2019. jan. 16. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem minden ėgėshez kell oxigėn.
2019. jan. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Wadmalac ***** válasza:
97%

Villanykörtét láttá már, ugye?

Légritkított semleges gázban izzik egy fémszál az átfolyó áramtól.

Világít, hőt ad?

Igen. Kell hozzá égés?

Nem.


Na a nap esetében sincs.

A nap hőjét nem exoterm kémiai folyamat, például oxidáció (égés) adja, hanem nukleáris fúzió.

És attól izzik az a gázgömb.

2019. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
2019. jan. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Ledes.
2019. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

"A nap egy tüzes égitest." :)))

Forrónak forró, csak nem a tűztől. A villanyrezsóra is mondhatjuk, hogy "tüzes", mégsem ég benne semmi, ahogy a Napban sem.

(Szokták ugyan mondani, hogy a Nap elégeti a hidrogént, de az félreveztő, nem hagyományos égésről van szó.)

2019. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Bubuka508 ***** válasza:
68%
Te el vagy tévedve, a Nap égése nem kémiai égés, amihez oxigén kell, hanem sokkal magasabbrendű fizikai folyamat. A Nap belsejében a hidrogén atommagjai (a protonok) egyesülnek és hélium-atommagokká alakulnak át, ez tulajdonképpen nem a szokásos értelemben vett égés, hanem magfúzió, ahol az atomi részecskék alakulnak át. Semmi köze az oxigénhez. De azt hiszem, azt már korábban kérdezte valaki (lehet, hogy éppen te?) és ki lett tárgyalva ez a dolog.
2019. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Wadmalac ***** válasza:
76%

tényleg volt már tök ugyanilyen kérdés, de mivel én sem találom a keresővel, lehet, hogy a kérdező sem látta.


Örülnék, ha valaki megmagyarázná, miért kapott a válaszom negatívat. Nem morgolódás, de ha van jogos kritika, lássuk, okuljunk, ne csak pirosat nyomkodjunk.

2019. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Tűz, égés:

[link]

A Napban zajló folyamat:

[link]

2019. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

"ha van jogos kritika, lássuk, okuljunk, ne csak pirosat nyomkodjunk."

Ilyen igényekről én itt már rég lemondtam. :))

De nyomok neked zöld mancsot, hátha javít a számokon. :)

(Csak tippelek, de lehet, hogy valaki kioktató hangvételűnek érezte. Valószínűleg nem annak szántad, csak hátha valaki érzékenyebb rá.)

2019. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:
74%

Értem és tudom, mi zajlik itt.

Csak én értékelést arra várnák, amit a százalék jelez is neve szerint: hasznosság.

2019. jan. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!