Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan ég a nap, ha nincs az...

Hogyan ég a nap, ha nincs az űrben oxigén/levegő?

Figyelt kérdés
A nap egy tüzes égitest. Annyit pedig mindannyian tudunk, hogy a tűzhöz, az égéshez oxigén kell. Az pedig nincs az űrben. Akkor mégis hogyan?

2019. jan. 16. 11:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nukleáris fúzióval. Ami éppenséggel használhatna oxigént, de a Nap fő energiaforrása a hidrogénfúzió.

Itt, a Földön már régóta kísérleteznek fúzióval, de az így működő erőmű most még csak szép álom.

2019. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Csak mellesleg, a napban is van oxigén.

Éppenséggel nem sok, mert az más méretű, jellegű csillagok más életciklusában keletkezik nagyrészt a fúziő révén, de ettől függetlenül itt is van.


De nem számít, mert a nap hőmérséklete túl magas ahhoz, hogy az égés, oxidáció folyamata működjön.

2019. jan. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ment a zöld kéz mindenkinek.

Nekem ez az első kérdésem ebben a témában.

Egyik jó ismerősöm kérdezte tőlem, és igazándiból hiába tudtam, hogy a kulcs nem az oxigénben van, nem tudtam neki megválaszolni.

2019. jan. 17. 07:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!