Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy átlag magyar tudja mikor...

Egy átlag magyar tudja mikor volt a Holdra szállás, és az űrhajósok nevét?

Figyelt kérdés
2019. jan. 16. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
En nem tudom, de szerintem ilyeneket felesleges tudni. Beirod googlebe is kiadja.
2019. jan. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
De ez minden masra is igaz. Az internet olyan mint egy neuron halozat ami sok ember agyat (neuronjat) osszekoti.
2019. jan. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem az "átlag" magyarok kb. harmada, negyede tudná az évszámot, és negyede-ötöde tudná Armstrong nevét, bár páran biztos Louis Armstrongot mondanának Neil helyett. :)

(Én fejből annyit tudok, hogy 1969, Neil Armstrong, Buzz Aldrin.)

2019. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

Átlag magyar vagyok és igen tudom.

A Holdra szállás vasárnap volt, az űrhajósok neve pedig asztronauta

2019. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dellfil ***** válasza:
25%

A fiatalok egy része még a tényt sem ismeri. (Holdra szállás)

Sokan azért hallottak "harangozni" róla valamit, de főként abban az értelemben, hogy NEM VOLT Holdra szállás. :)

Amúgy meg amikor igyekeztem "felhomályosítani" őket, totális kételkedésebe ütköztem. Főleg akkor, miután megtudták, hogy 1969-ben volt az első. Ja, és teljes csőd ekkor: hogyhogy, hát több is volt?

Igen, mondom hat sikeres. Megy hogy tizenkét ember elmondhatta magáról, hogy a csizmája a Hold felszínét tapodta.

Egyébként - akik azért valamit tudtak róla - legtöbben Armstrong nevére emlékeztek. Aldrinról már csak egynéhányan, az első Holdra szállás idejéről szinte senki. (Érdekes ez váltja ki a legtöbb kételyt.) Hogyhogy 1969? Az őskor. Akkor még primitív ősemberek (mert nem volt mobil telójuk!) szaladgáltak a Földön. Ezek nem juthattak el a Holdra. Marhaság.

Na valahogy így... :D

Ja, és NEM csak a magyarok. Sőt az idősebbek (ebben a kérdésben!) jóval "tájékozottabbak" itt nálunk. Szerintem az átlag amerikai tudatlanabb a témában. De sebaj, jó úton haladunk, hogy rövidesen utolérjük őket. :D


dellfil

2019. jan. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Mielőtt jöttek a válaszok én valamiért 68-at mondtam volna... Pedig a 69 igazán egy megjegyezhető szám.


Neil Armstrongot tudom, mást nem...

2019. jan. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Az első és utolsó Holdraszállás évszámát tudom (1969, 1972), nevekből az Apollo 11 legénységét tudom (Armstrong, Aldrin, Collins), valamint a Duke névre emlékszem még, de hogy melyik küldetésben vett részt, azt nem tudom. Talán 16 vagy 17.


A meme válasz természetesen, hogy nem is volt Holdraszállás.

2019. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Én nem vagyok átlag és nem vallom magam magyarnak, hiába van a családfám 1080-ig visszavezetve.

Fogalmam sincs mikor volt a Holdra szállás. Sosem érdekelt. Sokkal fontosabb információkkal dolgozom naponta. Nem leszek kevesebb, mert nem tudok egy ilyen dolgot.

2019. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
58%

"Tudod mikor lesz orális szex? Ha a szomszéd fiú a Holdon mászkál!"


"Sok szerencsét Mr. Gorsky!"

2019. ápr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:

Ha az én korosztályom, akkor valószínű. Akkoriban divat volt érdeklődni ezek iránt...

Egyébként meg aki tájékozottabb, az manapság mindenhol az 50 éves évfordulóba botlik, szóval az évvel tisztában lehet.

Armstrong is ismert lehet, ezenkívül "Buzz" Aldrin nevével is sűrűn találkozni -igaz, az már nem túl közismert, hogy őt Edwinnek hívják.

2019. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!