Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az hogy gyapotot ültettek a...

Az hogy gyapotot ültettek a holdon nagy eredmény?

Figyelt kérdés
2019. jan. 16. 18:04
 1/7 dq ***** válasza:

Lehet hogy hamarabb elhagyjuk a bolygót, mint hogy itt mindenki meghalna, és a fajunk meg az eddigi eredményeinek egy része fennmarad.


Én örülök ennek.

2019. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát az még igazából önmagában nem nagy eredmény. Majd ha ki is kel, az már eredmény lesz, ha pedig még termést is hoz, az meg már egyenesen szenzáció. Még akkor is, ha egyébként semmi köze a Holdhoz, csak annyi, hogy ott van rajta.
2019. jan. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek kérdező, ne terjessz dezinformációt.

Nem ültettek gyapotot a Holdon.


A sikeres leszállást követően a szondából távozott holdjáró vitt magával néhány 16X18 cm átmérőjű kis tartályt, amiben a hőmérséklet mesterségesen 1-30 celsiusz fok között van tartva, és van bennük levegő.

Ez azért teljesen különbözik attól, mintha (ahogy te fogalmaztál) "gyapotot ültettek volna a Holdon".

Senki nem ültetett gyapotot a Holdon, mert nincs növény, se semmilyen élőlény ami túlélné, és életképes lenne a Hold felszínén mindenféle védő tartály nélkül.

A Hold felszínén napszaktól függően 180 és -150 fok között változik a hőmérséklet.

Ezen felül nincs légköre, és nincs se mágneses pédőpajzsa, se ózon pajzsa.

Illetve a Hold felszínét borító holdpor, és meteoritokból álló réteg egyáltalán nem lenne alkalmas növénytermesztésre.

2019. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

És amúgy válaszolva a kérdésre is:


Én nem lepődtem meg ezen.


Ha egy tartájba földet teszel, biztosítasz oxigént és szén-dioxidot a növénynek, biztosítasz némi vizet, és kap elég napfényt a fejlődéshez, akkor az a növény ki fog csírázni.

Tehát maga tény hogy ez logikusan a Höldon is megtörténik nem nagy meglepetés.

A technikai kihivás teljesitése már fontosabb, mert ez azt jelenti, hogy semmilyen akadálya nincsen ennek nagyobb léptékekben is.

Az persze fontos kísérleti eredmény lesz, hogy alacsonyabb gravitáció mellett a növények, és az állatok hogyan fognak viselkedni, fejlődni és szaporodni (vittek muslicákat is).


Szával a lényeg az hogy egy fontos lépés ez, és fontos eredményeket fog szolgáltatni.

Nem feltétlenül nekünk, lehet hogy a gyermekeink (2040-es évekről van szó) számára lesznek ezek hasznos eredmények.

A lényeg hogy a holdbázis megépítéséhez kellenek ezek a kísérletek.

2019. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Senki nem ültetett gyapotot a Holdon, mert nincs növény, se semmilyen élőlény ami túlélné, és életképes lenne a Hold felszínén mindenféle védő tartály nélkül."


Szerintem a medveállatkák bírnák azért jó ideig...

2019. jan. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

aaaand she's gone:

[link]

2019. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem a medveállatkák bírnák azért jó ideig..."


Ahogy írtam, nincsen élőlény ami túlélné és életképes lenne a Hold felszínén. Az hogy a medveállatka képes teljesen kiszáradni, és felfüggeszteni az életműködéseit, az azt jelenti hogy tulajdonképpen megkülönböztethetetlen a halott állapottól, mindaddig, amig az életműködéseihez elégséges feltételek ismét nem teremtődnek meg.

A Holdon ez azonban soha nem jönne el. Szóval soha nem kezdene ismét mozogni, szaporodni, táplálkozni. Egy kiszáradt, életműködéseket nem mutató anyagdarab maradna, amíg a sugárzás szét nem roncsolja visszafordíthatatlanul.

2019. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!