Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A széklet hogyan színeződik...

A széklet hogyan színeződik át barnára?

Figyelt kérdés
2019. febr. 12. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
úgy, mint a kályhában elégetett anyagok hamuja beszürkül
2019. febr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A szterkobilin adja a színét. A vörösvértestek hemoglobinja bilirubinon keresztül bomlik le, ami az epével együtt a patkóbélbe ürül. A bilirubin pedig szterkobilinné alakul(hat).
2019. febr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A második jól írta. A teljes folyamat úgy kezdődik, hogy az elhasználódott vörösvérsejtek hem része a máj makrofágjaiba (főként az ún. Kuppfer-sejtek) kerül. Itt egy Hem-oxigenáz nevű enzim először biliverdinné (zöldes pigment) alakítja. A következő lépés, hogy egy biliverdin-reduktáz nevű enzim a biliverdint bilirubinná redukálja. Az így keletkezett bilirubin kerül az epehólyagba, ahonnan az epével együtt ürül a patkóbélbe. A vékonybélben a bilirubinból baktériumok kivonják a glükuronsavat, így az urobilinogénné alakul (ami egy köztes termék. Utóbbinak két útja van:

1. Az ún. enterohepatikus körforgásán keresztül visszakerül a májba, ahol biliverdinné alakul vissza (és az egész kezdődik újra).

2. Stercobilinné alakul, ami barna színű. Ez adja a sz@r színét.

2019. febr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as.


Én ezért nem mentem egészségügyi pályára.

Ha ezt a szöveget egy szakirodalomban olvasom, akkor fogom a tűt és a cérnát és felvarrom a beteg leszakadt karját a hátára.

Ja és még elégedett is lennék vele.

:)

2019. febr. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

Azért az 1-esben is van igazság.

A legtöbb színezőanyag, ami az ételek sárga-kék-zöld-piros színét adja, elbomlik, oxidálódik stb.

Az elbomlott tarkaságot meg pótolja a fentebb leírt barnaság.

2019. febr. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"hogyan színeződik át"


Az enyém nem szineződik át..

Igaz nem ülök le mellé és nézem hogy át szineződik-e idővel.


Vagy arra gondolsz hogy sárga xxxx-t teszel a szádba majd az barna xxxx-ként távozik hátul..?


Vegyi folyamatoknál (kémia) nem ritka hogy folyadékok v anyagok összekeverésekor megváltozik a színük.

2019. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Mi az, nyelve piros, szarva barna?

Paradicsom.

2019. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"Rothadás esetén a széklet sötét színű, bűzös, lúgos vegyhatású. (Az erjedéses széklet híg, világos, habos, buborékos, savanyú szagú és vegyhatású.)"
2019. febr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

@4

Meg tudom érteni, nagyon kemény a szakzsargon. De hát ez a nevük, nem lehet mit tenni. Sőt, az én szövegemet is lehetne még "fokozni", ami persze hatalmas hülyeség lenne, mert egy laikus számára ez is teljesen érthetetlen. Ezért sem értem, hogy a leleteket stb. miért full latinnal írják tele. Egyébként én sem eü-s vagyok, biológusnak tanulok :)

2019. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!