Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy büdöseket...

Miért van az, hogy büdöseket fingunk? Miért nem úgy alakította az evolúció, hogy kellemesnek érezzük ne gusztustalannak?

Figyelt kérdés

és, ha mondjuk szép lenne külalakra a végtermékünk, akkor az milyen jó lenne:D


de tényleg, ez miért így van, mi a jelentősége annak hogy ez amolyan büdös,gusztustalan,taszító dolog lett az életünkbe


nem is a normákra gondolok-hogy belénknevelték, hogy ez undorító- , hanem arra hogy mindenki ösztönösen érzi hogy ez büdös, kellemetlen


ahhoz lehet köze, hogy ne gondoljuk tápláléknak, ne együk meg?



2012. aug. 13. 23:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet minden olyan jó,amilyennek akarjuk,lehet benne egy kis rossz is és ezt így kell elfogadni.Egyébként ételfüggő,hogy milyen büdöset fingasz,nekem pl van olyan,hogy nem lehet érezni semmit,de van olyan is pl töltöttkáposzta után,hogy elég büdös:) A székletünk pedig mivel a végbelünk kerek alakú így nem lehetnek kis rózsaszín kockák:)
2012. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Ja és szerintem semmi undorító dolog nincs benne,ez természetes dolog,csak sok mindenkinek "gusztustalan",mert azt hallja mindenhonnan,hogy ez milyen undorító,pedig ugyanolyan természetes dolog mint levegőt venni.Én ettem már úgy,hogy előttem épp hánytak,nekem ez se jelent gondot,attól ugyanolyan jó étvággyal fogok enni:)
2012. aug. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Képzeld, ha nincs a csili-vili vízöblítéses vécés technológia, akkor az emberi ürülék hihetetlenül veszélyes lenne. Rettenetesen sok fertőzést rejt magában. Nem is csoda, ha a fejlődő országok komoly gondja, hogy nincs módjuk rá, hogy biztonságosan szabaduljanak meg tőle.

Szóval evolúciós szempontból igenis hasznos, ha nem jön meg az étvágyad az ürülék elfogyasztására.

2012. aug. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
biztos nem volna egészséges ha a szart meg a hányást finomnak, a fingot pedig illatosnak találnánk. de a szaglás az embernél nem játszik valami nagy szerepet, a véletlennek is köszönhető, hogy undorodunk ezektől. A kutyák pl érdeklődve szaglásszák egymást, de az ember az más faj.
2012. aug. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Amióta az eszemet tudom, szeretem a saját fingom illatát. Komolyan. De másét nem!
2012. aug. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
7%
Nem tudom miért vagytok ennyire prűdek.Minél erősebb,dominánsabb szagú a bélgáz,ami távozik belőlem,annál jobb illatú számomra.A saját természetes szagát nem utálhatja az ember,esetleg másét.Mert ami másnak orrfacsaró kénes bűz,az nekem csodás illat.És ez fordítva is igaz.Az a nagyon tömény anyag különben,amelyiket távozáskor kicsit mentoloskásnak,vagy csípősnek érzed az ánuszrózsáddal és még ki sem ért,már megérzed a szagát.
2012. aug. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
uccsó kettő: [link]
2012. aug. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha az evolúció úgy alakította volna, akkor most a birkapörköltet látnánk undorítóan elviselhetetlenül bűzös lének. És egymás szarát ennénk.
2012. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Az evolúció a sikeres túlélést és szaporodást díjazza.


A fing büdössége változó, és ez összefügg a toxikusságával. A kén-hidrogén rettentő büdös és mérgező. A metán nem büdös és nem is mérgező.


A kakievés egyrészt értelmetlen (hiszen már nincsen benne tápanyag) másrészt veszélyes, mert fertőzések terjedhetnek emberről emberre. Tehát van benne ráció, hogy büdösnek érezzük, noha nem minden fajnál alakult ez így. (A macska például a nyelvét használja WC-papírnak...)

2012. aug. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Te ugye még nem jártál az internetnek azon bugyraiban, ahol éppen az emberi ürüléket kellemesnek, sőt vonzónak található egyedek számára kászült oktató- és szórakoztatófilmeket mutogatják?
2012. aug. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!