Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A technológiai fejlődésnek...

A technológiai fejlődésnek végső soron mi az célja, hova tart, mi az előnye?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor gondolkoztam ezen az elmúlt időszakban. Ott vannak például az egyre modernebb, gyorsabb, szebb, jobban felszerelt személyautók, mi értelme van ennek, miért kell ez az embereknek? Gyorsabban el lehet jutni vele A pontból B pontba, de megfigyelésem szerint a döntő többség a munkája miatt használja vagy például bevásárláshoz, tehát konkrét haszna nincs, ez is csak a gazdaságot szolgálja, hogy az emberek tudjanak menni dolgozni és vásárolni minél több helyre. Esetleg egy évben kétszer elmennek valahova nyaralni is az autóval, de emiatt aztán teljesen fölösleges. Aztán ott vannak a számítógépek és okostelefonok, azoknak sincs semmi kimondott haszna, különböző szórakozási formákat nyújtanak az embereknek és ezzel alakítanak ki függőséget a termékek iránt, növelik a keresletet. Egyébként az egyetlen komolyabb előny a távolsági kommunikáció lehetővé tétele, de komolyan ér ez ennyit? Mi értelme van ezeknek a dolgoknak? A valódi társas kapcsolatokat, a logikus gondolkodást, egyéniséget teljesen háttérbe szorítja, függőséget okoz, értelmetlen munkára késztet, megfelelési kényszert alakít ki az emberekben, hogy a függőséget kielégítő "falatokhoz" jusson folyamatosan.
2019. febr. 25. 15:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Tehát azt akarom mondani, hogy a jelenlegi körülmények között van haszna, mert rákényszerítik az embereket a használatukra, de objektíven tekintve a dolgokat, egy emberi élet szempontjából semmi értelme az egésznek.
2019. febr. 25. 15:08
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem értékeled a kényelmet, akkor mehetsz tanyára. Azért nem mondom a barlangot, mivel azt már nem engedik a törvények. Bár barlanglakásod lehet, de nem olyan, mint az őskorban.
2019. febr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egymással versenyben lévő vállalatok csak úgy tudnak fenn maradni, ha fejlesztenek folyamatosan. Ez egy. Kettő, az emberben mindig ott volt az, hogy meddig lehet elmenni, meddig lehet tovább fejleszteni valamit. És ez nem is baj.


Az meg megint más, hogy vannak akik ráfüggnek ezekre. Ezt megakadályozni nem azzal kell, hogy gátoljuk fejlődést, hanem, hogy megtanítjuk a gyerekünket hasznosan eltölteni az idejüket.

2019. febr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:

Valahol mélyen szerintem két ok mozgatja.

Az egyik a kíváncsiság, mindig messzebbre akarunk látni, jutni, több dolgot megismerni.

A másik a versengés. Mindig jobbak akarunk lenni a konkurenciánál.

Szerintem mindkét ok mélyen genetikai késztetés.


Esetleg harmadik okként említhető a lustaság, az egészséges értelmében, tehát kényszerűen elvégzendő dolgokat könnyebben, gyorsabban, egyszerűbben, energiatakarékosabban megoldani.


Mindhárom tulajdonképpen fontos csoportérdek és oda-vissza egymásra is hatnak.


Persze ezek el tudnak fajulni, ilyenkor felfedezhető az értelmetlenség, a marketing nagyrészt az ilyen elfajulásból él.

2019. febr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kb. ugyanazt írom, mint előttem, csak kicsit másképp. Szóval evolúciós szemszögből, ösztön szintjén:

- Minél magasabb a begyűjtött erőforrás és a ráfordított energia aránya, annál jobbak a túlélési esélyek.

- Minél jobbak (ügyesebbek, gyorsabbak, erősebbek, okosabbak) vagyunk a konkurenciánál, annál jobbak a túlélési esélyek. Ide tartozik még az is, hogy minél inkább rá tudjuk erőltetni másokra a saját akaratunkat.

Ezek olyan ösztönök, amit képtelenek vagyunk hátrahagyni. Például sok gazdag képtelen megállni egy elégséges vagyonnál, valami hajtja, hogy még többet szerezzen meg, még nagyobb befolyással legyen másokra, stb.

És valóban, a másik a kíváncsiság, a lehetőségek kihasználása, ami önmagában nem új, csak a fejlett agyunkkal sokkal több lehetőséget látunk, mint az állatok, és ha nem használjuk ki, akkor az gyakran frusztrál minket.

Ez igaz a gyártó és kerekedelmi cégekre (tulajdonosokra, vezetőkre) is, akik bennünk is ezt az érzést akarják erősíteni, hiszen akkor lesz magas a profitjuk, ha sokat vásárlunk és lehetőleg a legjobbat, legújabbat, amilyen még csak keveseknek van, stb.

2019. febr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az egész a kőbaltával kezdődött, illetve a legelső primitív eszközökkel.

Nyilvánvaló, hogy ezek sem voltak mindjárt tökéletesek, de elkezdték pattintgatni, farigcsálni, formálni, nagyobb hatásfokúakká tenni őket és jöttek az egyre újabb és újabb eszközök, ötletek, amik mindig változtattak valamit az életmódon.

A cél mindig az előző technológia javítása, ha például a közlekedést nézzük, gyalog ugye fárasztó messzire elmenni, vagy bármit szállítani, ökrös szekérrel már jobb a helyzet, de Ferrarival meg gyorsabb.

Ami a Gutembergféle könyvnyomtatást követte, azt nevezhetjük egy kulturális forradalomnak, hiszen a nyomtatott írás hozzájárult a kultúra gyorsabb fejlődéséhez, manapság a digitalizált információ gyors terjedése hasonló ugrást prezentálhat, amelyek szintén segítik, illetve gerjesztik az életmódváltozást.

Külön, külön az egyes eszközök, módszerek csak keveset számítanak, illetve egyes szokások megváltozása sem túl nagy jelentőségű, összességében van ezeknek komolyabb hatása és nincs, nem lehet vége, csak az emberiség pusztulásával, de kívánhatod azt, hogy miért nem maradtunk inkább állatok, bár amelyik már használ néha valamilyen eszközt, egy fadarabot, egy kavicsot, az már elindult ezen az úton, csak ugye mindig a kezdőlépések a legnehezebbek és azoknak van a legkisebb hatása az életmód változásra.

2019. febr. 27. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem folosleges sem az auto, sem az okostelefon. Nagyon is hasznosak. Ahhoz hogy egy dolog hasznos legyen, nem kell a het minden napjan es a nap minden orajaban hasznot hajtson. Az, hogy egy alapvetoen hasznos dolog sokfele luxuskiszerelesben letezik, nem vitatja el a dolog alapvetoen hasznos mivoltat.
2019. febr. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Az tuti. Nekem rengeteg időt, rohangálást, energiát, mindezekkel pénzt is spórol meg az okosteló.

De tény hogy sokaknak a drága technikai újdonságok egyszerűen pávatoll-funkciót látnak el.

2019. febr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!