Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti mire gondoltok akkor...

Ti mire gondoltok akkor amikor a csillagos eget nézitek?

Figyelt kérdés

2019. febr. 27. 18:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Megszámolhatatlan égitestek vannak, meg h milyen parányiak vagyunk a bazi nagy univerzumunkban☺️
2019. febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Azért vagyunk emberek mert a csillagokat bámuljuk? Vagy azért bámuljuk a csillagokat mert emberek vagyunk? :D
2019. febr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hogy ez engem nem érdekel, nem nyugtat meg, unatkozom, elpakolnék ehelyett az időhúzás helyett az asztalomon, festenék valamit vagy néznék egy jó sorozatot.


Annyiszor megpróbáltam már ezt a csillag - és felhőnézést, de nem megy. :(

2019. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 LeonScottKennedy ***** válasza:
Arra, hogy mennyire nincs értelme az életnek. És most nem csak moralitásból mondom az emberi életre hivatkozva. Teljesen tudományosan mondom. Csak úgy egyébként az életnek. Minek jött létre? Csak hogy beterítsük ezt a retkes bolygót élő organizmusokkal? Hát k**rva jó. Evolúció meg idetrollkodik minket. Ad nekünk öntudatot, gondolkodáskézséget, csak hogy eljussunk ilyen felismerésekig. "Szenvedjetek csak köcsögök". Ez az evolúció üzenete nekünk. Ez lenne, ha lenne tudata, de ez is csak egy érzelemmentes, rideg, megállíthatatlan folyamat, mint minden az univerzumban. Komolyan mondom, addig volt jó, amíg azt hittük, hogy Isten rakta fel nekünk a csillagokat és egyébként mi vagyunk a világ közepe, mi vagyunk a minden is. Aztán jött a tudomány és szétrobbantotta ezt az idealizált világképet. Hopsz hirtelen már nagy büdös senkik nem vagyunk csak valami szerencsétlenek valami tök random bolygón valami tök random naprendszerben, a galaxisunknak is csak a peremén, de még a galaxisunk is csak egy a milliárdok között, és egyébként is még az univerzum élettartama sem végtelen, előbb-utóbb minden megfagy a fra_n_cba. A tudatlanság öröm és áldás. Ezt szoktam gondolni.
2019. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én az előbb felnéztemm, és azt gondoltam, hogy még meddig lesz ilyen qurva hideg, jöhetnének már a langyos nyári esték, mert csak az a tetves pár hónap tart életben, mikor nem kell fázni....
2019. febr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

A hatalmasság, időtlenség hihetetlen beszívó ereje.

Kifejezetten örülök, amikor egy apró változás ezt alkalmilag megtöri, egy hullócsillag, egy műhold. De ha az nem jön, akkor töretlen az eltipró hatás. A saját kicsinységünk érzése egyszerre azzal a hihetetlen, pont ellenkező hatalmasság-érzéssel, hogy kicsinységünk, jelentéktelenségünk, pillanatszerűségünk ellenére fényévek távolságába, évmilliók mélységébe látunk.

Az a pillanat a legerősebb, amikor sikerül saját központi létünk látszatát kikapcsolni és megjön az az érzés, hogy nincs fent és lent, nincs közép és széle, nincs stabil talaj, csak a keringés és forgás az ürességben.


Megunhatatlan, egyszerre félelmetes és katartikus.


Persze mindennek átéléséhez kell az, hogy az embert ne zavarja meg ezernyi dolog közben és tényleg átadja magát az érzésnek.

Tegnap este is csak annyi jutott belőle, hogy az a q Orion még mindig látszik, hol a frászba' van még a nyár?

2019. febr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Esni fog holnap az eső..?
2019. febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 LeonScottKennedy ***** válasza:

"Megunhatatlan, egyszerre félelmetes és katartikus."


Milyen pozitív itt valaki...

Csak emberi mivoltod miatt érzed azokat. Igazából nincs benne semmi félelmetes, vagy katartikus.

De én már túlléptem azon, hogy elmondjam ilyennek meg olyannak, mert ahogy semminek, ennek sincs értelme. Csak van és kész. Csak történnek dolgok meghatározott fizikai szabályok szerint. Szerintem egy idő után inkább uncsi lesz.

Katarzist utoljára a Witcher 3 végigjátszása közben éreztem, az meg már nem ma volt :/ És nem is feltétlenül a végén, amilyen grandiózus cím, közben is történnek kisebb, katarzist kiváltó események, csak mert nem hiszed el, hogy valami lehet ennyire jó. (aki esetleg játszotta annak elég annyit mondani, hogy Priscilla első megjelenése)

Ja, hogy univerzumról beszélünk. Hát az sajna depresszív gondolatokon kívül mást már nagyon rég nem váltott ki belőlem.

De azért hajrá Elon Musk, nem lenne rossz egy marsraszállás. Arra azért kíváncsi leszek.

2019. febr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Wadmalac ***** válasza:

"Csak emberi mivoltod miatt érzed azokat. Igazából nincs benne semmi félelmetes, vagy katartikus."

Hát milyen más szempontból lehetne még nézni? Ez az egy van, amit ismerünk.

Minden más szempontból meg csak van és kész.


"Hát az sajna depresszív gondolatokon kívül mást már nagyon rég nem váltott ki belőlem."

Sürgős életmód-váltást javaslok. Maga az univerzum nem fog tőle megváltozni, de a te képed róla nem kicsit.

2019. márc. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
"Az vajon melyik csillagkép lehet.... óh, azt ismerem, hello Orion, szia Rigel, üdv. Bethelgeuse!"
2019. márc. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!