Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elme tekinthető-e kvantumje...

Az elme tekinthető-e kvantumjelenségnek, csak mert a kérdéseinkkel (mérés) befolyásoljuk a viselkedést?

Figyelt kérdés

Ha a jelenlegi feleségemnek felteszem a kérdést, hogy tetszem-e neki, akkor jó eséllyel igent mond rá. De ha azelőtt tettem volna fel ugyanezt a kérdést mielőtt szerelmes lett belém, akkor lehet, hogy elijesztem vele,... sőt, ha az első találkozásunkkor 5 percenként ezt kérdezgettem volna órákon át, akkor biztos elhatárolódik tőlem annyira, hogy sose jöjjünk össze.

Tehát a méréseimmel (kérdések), melynek van információtartalma is, befolyásolom az elme működését.

Lehet-e kvantumrendszerrel modellezni az elmét?



2019. febr. 27. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez pszichológia, nem fizika.

És nem mérés, hanem pusztan retard dolog 5 percenként megkérdezni valakit, hogy tetszel-e neki.

Nem befolyásolod az elme működését, hanem pusztán rájön az illető elég hamar, hogy nálad komoly gondok vannak a padláson.

2019. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szezon és fazon. Ha valakit kérdezel, annak ilyen értelemben semmi köze akár a méréshez, akár a kvantumjelenségekhez. Egy tényező vagy a másik környezetében, alakítod az agya inputját, ezzel befolyásolod a reakcióját, viselkedését. Ez pszichológia vagy szociológia.
2019. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne, hogy ilyenek hogyan jutnak eszedbe kedves kérdező? :)


Szeretek haladni, és ha elém helyeznek egy betonfalat akkor megállok. Mégse vagyok modellezhető egy vonattal, mert nincs rajtam kalauz.


Mmint vágod, bármilyen két dolog között van hasonlóság. Jó és bármivel tudsz bármit modellezni végülis bizonyos szituációkbán. Ezek alapján jogos a kérdésed. :)


Mindegy

2019. febr. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, a kvantummechanikát kár idekutyulni. Az analógia sem jó...


Az agy nem lehet - egy - kvantumjelenség, mert eleve itt makroszintekről beszélünk már.

2019. febr. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező!

Nagyon komoly problémák vannak itt!

Egy kvantumrendszer NEM azért az, mert a mérés befolyásolja őt.

MINDEN mérés befolyásol MINDENT, amit mér.


Egy kvantumrendszer attól az, hogy kvantumállapotban van, vagyis a lehetséges állapotai szuperpozíciójában (tehát egyik lehetséges állapotában SINCSEN, hanem egy olyan állapotban, ami ezekből tevődik össze).

A mérés pedig KIVISZI ebből az állapotból, és belöki a lehetséges állapotai egyikébe.


Egy olyan szemléletes példát tudnék mondani, mint amikor pörög a szerencsekerék: pörög, pörög... ilyenkor még akármi is lehet belőle... és egyszer csak megáll EGY számon.

2019. febr. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
95%

Igen, itt a lovon fordítva ülés esete áll fenn.

A kvantumjelenségek egyik tulajdonsága a mérés hatására összeomló hullámfüggvény, de ez tényleg minden mérés és mérendő mennyiség tulajdonsága.


Akkor elmorfondíroznék a párhuzam jogosságán, ha az EEG a pácienst kómába ejtené.:)

2019. febr. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon fejlett fizikai ismeretek kellenek a kérdésed megválaszolásához. A kérdéseink hatással vannak a jövőre, ugyanis a megfigyelés megváltoztatja az anyagot a valóság alakulására hatással van. J.A.Wheeler kísérleteiből tudjuk,


Amikor a feleségednek felteszed a kérdést, akkor már ismer és igent mond rá. Viszont ha előtte teszed fel ugyanezt a kérdést mielőtt szerelmes lett volna beléd, akkor annak a kérdése, hogy szerelmes lesz-e beléd abban a pillanatban fog eldőlni. Schrödinger macskája alapján, akkor nyitod kia dobozt amikor felteszed a kérdést. Hogyha még nem ismer a belső tulajdonsőágod alapján és akkor kell válaszolnia a külső alapján és az alapján ítél, amilyenek az akkori várakozásai a leendő férjéhez így nagy valószínűséggel nem fog szövődni köztetek kölcsönös szerelem.

2019. márc. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!