Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fel lehet transzformalni az...

Fel lehet transzformalni az autoban lévő alternátort ha leveszem az egyenirányito diodákat?

Figyelt kérdés
Bocsi a gramatikaert szlovakián élek. Úgy gondoltam a kerdest hogy feltranszformalnam mert ha leveszem az egyeniranitot akkor kapok színusos valtóaramot. Es ha feltranszformalnam 12 voltrol 230voltra akkor lehetne mulkotetni haztartasi berendezeseket. Koszonom a valaszokat es bocsanat a gramatikaert.
2019. márc. 4. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt a rajzot néztem:

[link]


Elivleg ez alapján villamossági szempontból lehetséges lenne. Viszont azért illene viszonylag stabil 3000 forulaton tartani, az 50 Hz miatt, meg nem tudom mekkora gerjesztást kell adni neki (itt a rajzon a rotor).

2019. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3000-es fordulat, ha kétpólusú lenne, de ezek tizenpólusúak.
2019. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én csak a rajzból indultam ki. De a Bosch generátorban is 6 dióda van, az sovány a tizenpólushoz. Az pont a 3-hoz passzol.

Meg ha a képet nézed itt: [link]


Itt is csak 3 lejövő van.

2019. márc. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, valamit félreértettél valamikor. Pólusok az egyenárammal gerjesztett forgórészen vannak.
2019. márc. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ezt a fajtát ismerem:

[link]


Ez határozottan kettö. Ilyent szedtem is szét, csapágy csere miatt.


Igaz autógenerátorban nagyobb tapasztalatom nincs, inkább nagyteljesítményü motorokkal foglalkoztam, így a tekercselés módjának rejtelmeiben nem vagyok otthon.

2019. márc. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez 12 pólusú.

A körmök a pólusok. :)

2019. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!