Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet, hogy a dinoszaurus...

Hogy lehet, hogy a dinoszauruszok legközelebbi rokonai a madarak? Hát nem hüllők voltak?

Figyelt kérdés

2019. márc. 7. 03:22
1 2 3 4
 11/31 LeonScottKennedy ***** válasza:
2019. márc. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 TappancsMancs ***** válasza:
51%
Ennek nincs köze ahhoz, hogy a dinoszauruszok tollasok voltak -e. A két videó amit mutattam erről szól, és akkor most kiegészítve a mai állásponttal, miszerint megdőlni látszik az az általános feltevés a dinoszauruszokat illetően, hogy tollasok voltak. Az bizonyos leleteken alapult amiken toll lenyomatok voltak és általánosítottak belőle. A T-rex is pikkelyes bőrrel rendelkezett.
2019. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 TappancsMancs ***** válasza:
51%

És ha már ide került a Jurassic Park, hozzátehető, hogy filmbeli velociraptor nagyon nem úgy nézett ki, mint az a leletek alapján kiderül. A filmben egy kitalált velociraptort mutattak be, ténylegesen sokkal kisebb és inkább nagyobb pulykaszerű állat volt.


[link]


[link]


[link]

2019. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 LeonScottKennedy ***** válasza:
A filmekben génmódosított dínók vannak. Nyilván nagyobbak, hangosabbak, halálosabbak, de ez mind el van mondva. Bírom, hogy sokan ezzel valahogy nincsenek tisztában és amiatt bírálják a filmeket mert vannak benne "kitalált" dínók és a meglévők sem úgy néztek ki. Hát még jó hogy.
2019. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan már előttem is írták, nem a tollasság az oka a rokonságnak. Imádják túlbonyolítani a kérdést a nevezéktan miatt. A madarak dinoszauruszok. Pont. Ennek a kijelentésnek persze csak annyi értéke van, mintha azt mondanám, hogy az emberek emlősök. Az már szerintem is vicces, hogy a rendszertan szerint (megjegyzem, hogy a dínóknál több is van forgalomban) a dínókat hüllőmedencéjűekre és madármedencéjűekre osztjuk fel, a madarak pedig a hüllőmedencéjűek (azon belül Theropoda) tartoznak.

Ez azért van, mert manapság inkább csak azokat a csoportokat fogadjuk el, melyek egy közös őst és annak minden leszármazottját tartalmazzák. Ez alapján pl. mi halak vagyunk (ahogy minden gerinces). Persze ez teljesen nonsense, a biológusok sem így használják, mert teljesen értelmetlen lenne. Csak érdekességként írtam (a modern és a régi rendszertan "konfliktusa").

2019. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 TappancsMancs ***** válasza:
25%
Most nem tudom annyira biztosan, de ha jól emlékszem csak az utolsó részben voltak génmódosított dínók, az elsőben meg csak klónozták, és az első részt is bírálták. Az ilyen film kritikák részben jogosak, részben fölöslegesek. Történelmi filmekben is rengeteg kitalált elem van, egész odáig amikor a két szereplő nem is tudott volna találkozni, mert az egyik meghalt, mielőtt a másik egyáltalán megszületett. Jó, mindegy, csak hozzátettem.
2019. márc. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Akkor a madarak hüllők?
2019. márc. 8. 21:16
 18/31 dq ***** válasza:
100%

Háát. A wiki szerint: [link] a madarak hüllők leszármazottai, és jelenleg vita van arról hogy hüllőknek nevezzék-e őket (mármint a biológusok egymás között). A képen a lila paca a hüllők, és elkerüli az Avest, vagyis a madarakat.


Más: nem is olyan régen, talán az elmúlt 1 évben olvastam itt a gyakorin egy remek leírást, amelynek a lényege kb az volt, hogy nem is olyan nagyon régen tulajdonságok szerint osztályozták az élőlényeket, de mostanában egyre inkább kizárólag leszármazás szerint.

Aki magára ismer, hogy írt egy ilyen tartalmú miniesszét, és meg tudná keresni, annak örülnék. Egy kicsit. #15-ös válaszról jutott eszembe hogy belinkelem, de nem találom.

2019. márc. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 sadam87 ***** válasza:
100%

#18

Nem tudom erre gondoltál-e, de ennél a kérdésnél a 3. válaszban írtam pár gondolatot a kérdéssel kapcsolatban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

De egyébként már többször volt korábban hasonló kérdés, ahol sokan leírtak hasonlókat.

2019. márc. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 TappancsMancs ***** válasza:
22%

"Akkor a madarak hüllők?"


Nem. Vannak hasonlóságok egyes fajok között, összevetve akár az őskori, kihalt állatokkal is. A bulvársajtó meg tudjuk, hogy szeret mindent eltúlozni, mint ezt is olvashattuk már sokszor, hogy a madarak dinoszauruszok. Nem azok, csak vannak hasonlóságok.

2019. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!