Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A két "jégóriáshoz" (Uránusz,...

A két "jégóriáshoz" (Uránusz, Neptunusz) miért ilyen mostohagyerek?

Figyelt kérdés

Nagyon szép tervek vannak az űrkutatásban Hold körüli űrállomás, Mars-járók sorozata, több Jupiter szonda, űrtávcsövek, egyesen már egy Alfa Centaurihoz küldendő szondán agyalnak, ami valamikor a század második felében indulna.


Csak azt nem értem, hogy miért nincs semmi konkrét terv Neptunusz vagy Uránusz orbiterről? Igen tudom van pár tanulmány a NASA asztalán, de egyik sem lett jóváhagyva és nincs pénz rá a költségvetésben, tehát jelenleg még előkészületi stádiumban sincs egy Uránusz vagy Neptunusz szonda.


Eddig mindössze a Voyager-2 repült el mellettük még a 80-as években, és szinte nincs is más adat róluk, mint az a kevés onnan, meg a távcsöves megfigyelések.


Tehát miért van az, hogy még előkészítés szintjén sincs egy szonda hozzájuk?



2019. márc. 14. 21:19
 1/5 A kérdező kommentje:
jav. a címben "jégóriás"
2019. márc. 14. 21:21
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy írod, pénzhiány az ok. A külső Naprendszerbe alapból nagyon kevés misszió indul a nagy távolság miatt, de mikor mégis, inkább a Jupiter, Szaturnusz felé, mivel ott ígéretesebb holdak találhatók. Én is örülnék persze, ha a jégóriások is a kutatás homlokterébe kerülnének, de hát ez van. A Plútó szondához is csak azért sikerült nagy nehézség árán összeszedni a pénzt, mert arról soha előtte nem készült fotó, de biztos lehetsz benne, hogy most nagyon sokáig, akár évszázadokig oda sem térünk vissza.
2019. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

A pénzhiány mellett az sem mellékes, hogy mennyi idő múlva lesz eredmény, térül meg a befektetés.

A Szaturnusz 2*, az Uránusz 4*, a Neptunusz 6* olyan messze van mint a Jupiter, szóval a 1.5-2 év helyett akár 8-10 év múlva lesz csak eredmény.

És ezalatt sokat fejlődhet a technika is, más meghajtások, jobb műszerek készülhetnek.

Gondolj bele, hol járhatott pl. a számítástechnika 1977-ben, amikor a Voyager-2 elindult, vagy 1989-ben amikor a Neptunuszhoz ért.

Esetleg most terveznek egy hagyományos hajtóműves 10 éves küldetést, és mire félútra ér, addigra ionhajtóműves (vagy más) technika lesz, ami 1-2 év alatt odaérne.

2019. márc. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
A Hold és a Mars több érdekességet vet fel és jobban meg is közelíthetőek, így olcsóbbak és időben is jobban jönnek ki, meg ezekre érdemesebb emberes küldetéseket is küldeni. Ott van még az is, hogy gazdasági megfontolások is már szerepet játszanak az űrkutatásban, értve ez alatt nem csak a magán űrszállító cégeket, hanem a kinyerhető ásványokat is. A Holdon van H3 ami jó energia forrás lenne és már kiírt pályázat is van a kibányászás gépezetére. Folynak a kísérletek.
2019. márc. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
He3*
2019. márc. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!