Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetne létrehozni...

Hogyan lehetne létrehozni kentaurokat, tehát embert és lovat keresztezni?

Figyelt kérdés
2019. márc. 15. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Kőváry Ferencről hallottál?
2019. márc. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha te férfi vagy megpóbálhatod az éjszakát egy kanca mellett eltölteni, aztán meglátjuk.. :D
2019. márc. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 ArthurConanDoyle válasza:
Kiméra kísérletekkel. Már engedélyeztek bizonyos kísérleteket, hogy ötvözzenek emberi és disznó DNS-t, azon okból kifolyólag, hogy a disznóknak emberi szerveik legyenek, tehát megoldaná a transzplantra várók gondjait. Hasonló elvekkel, nyilván más módosításokkal gondolom lehetséges volna, de még közel se elég pontosan ehhez a meglevő molekuláris biológiai módszerek, nem is beszélve arról, hogy nem ismerjük ezeket a folyamatokat még csak elég pontosan se, ilyen szintű módosításokhoz.
2019. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Génsebészettel.

Egyelőre ott még nem tartunk, hogy működjön is.

2019. márc. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wadmalac ***** válasza:
Konkrétan a lónak melyik testrészét irigyled?
2019. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Szerintem olvasd tovább a Harry Pottert és meg lesz a varázsszó a végén:)
2019. márc. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Legalább azt tisztáztad magadban, hogy hány végtagja legyen?

Merthogy a szokásos ábrázolás szerinti 6 végtagú lény igencsak nehezen jönne össze.

Hogy néznének ki pl. a belső szervei? Mennyi szíve, mennyi vérköre lenne?

És hogy menne végig rajta az egyetlen bélcsatorna?

Vagy lenne a 2 első lába között is egy végbélnyílás?

És akkor ugyanott lenne egy második szája is?

Vagy hogy gondoltad ezt az egészet?

2019. márc. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A biológia egyik legfontosabb ábrája az "evolúciós fa". Mindegyik ága végén egy-egy faj van. Az a pont, ahonnét több ág indul ki, jelöli ezen fajok közös ősét.

Azok a fajok tudnak egymással szaporodni, amelyek a legrövidebb úton vezethetők vissza egyik közös ősükhöz.

pl.: az ember és a csimpánz faj egyetlen "lépéssel" a közös ősükbe fut be az evolúciós fán. Ők szaporodhatnának egymással (persze ez nincs kipróbálva)

De a lovak olyan távol esnek ezen a fán az emberi fajtól, hogy DNS-eik túlságosan elütnek egymástól, nem tudnak kereszteződni


Az előző kommentelőnek, aki annyira belemerült a számokba, csak azt szeretném mondani, hogy a polipnak 3 szíve és 8 agya van, a szarvasmarhának meg 4 gyomra, hogy más különlegességet ne említsek az állatvilágból


Egyébként én most vagyok másodéves a pécsi TTK-n :)

2019. márc. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Bocs, nem a csimpánzzal, a "homo neanderhalensis"-sel tudnánk életképes utódot létrehozni, csak ő már kihalt.

A csimpánzok túl messze esne tőlünk az evolúciós fán, az előbb egy egyszerűsített ábrát néztem

2019. márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

:-D

Honnan jönnek ezek a felesleges, hülye kérdések, a fej mely részéből? (mert az tuti nem az agyból :-) )

2019. márc. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!