Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges, hogy pl a tengerví...

Lehetséges, hogy pl a tengervíz teteje hidegebb, mint a lentebbi, mélyebben lévő víz?

Figyelt kérdés

Mondjuk, hogy 15 méter mélyen 3 Celsius, 40 méternél pedig 5?


Szerintem nem, de egy picit elbizonytalanodtam... 😅



2019. márc. 17. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Namost ha abba belegondolsz, hogy a tenger simán be tud fagyni és azt a tetjétől kezdi el, akkor máris megkaptad a választ.


Egyébként édesvízi tavaknál / folyóknál sem az aljáról kezd fagyni a víz.

2019. márc. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Télen elképzelhető, nyáron meg fordítva. De hogy van-e ekkora különbség, azt nem tudom.
2019. márc. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Alapvetően a világban minden lehetséges. Kivéve néhány dolog, de a te kérdésed egészen biztosan lehetséges :)
2019. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

..15 méter mélyen 3 Celsius, 40 méternél pedig 5?


Nem, 15 méter mélyen 3 Celsius, 40 méternél pedig 4, nem 5. A víz 4 Celsius fokon éri el legnagyobb sűrűségét.

2019. márc. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

persze.


egyrészt vannak tenger alatti áramlások, vannak hőforrások, van a földnek is hője, a meleg víz több sót képes oldani, ami növeli a sűrűségét stb.


másrészt a víz sűrűségének hőmérséklet függése trükkös. a desztvíz sűrűsége pl. 4 fok környékén a legnagyobb, ami ennél melegebb, vagy hidegebb, az könnyebb. ezért telelnek a halak a folyók, tavak alján.

2019. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Termikus jelenségek is vannak a víz alatt, amik beleszólhatnak a víz hőmérsékletébe.
2019. márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat (bár így, hogy aludtam rá egyet, már csak fogom a fejem, hogy :D)
2019. márc. 18. 05:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!