Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mire a feladata a B6 vitaminnak?

Mire a feladata a B6 vitaminnak?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne holnap témazárót írok és nincs meg a könyvben az interneten meg túl orvosi nyelvan leírva. Kérlek ha tudod írd le örök hálám❤️❤️❤️

2019. márc. 21. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
A piridoxál-foszfát, a B6-vitamin emésztéssel előállítható formája nagy szerepet játszik a tápanyag-feldolgozásban, az ingerületátvivő rendszerben, ahisztagén és a hemoglobin előállításában, az utóbbi működésében és a génekben tárolt parancsok kibontásában, értelmezésében. A piridoxál-foszfor számos reakcióban koenzimnként vesz részt, segít a karbonsavak lebontásában, az aminosavak átalakításában, egyes anyagok eltüntetésében, átalakításában és a béta-csoportok közti egymásba átalakító reakciókban.
2019. márc. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm☺️❤️

De ugyan ezt találtam interneten nekem meg max 5 szó kell

Azért köszönöm megpróbálom valahogy értelmezni😂😅

2019. márc. 21. 18:11
 3/3 anonim válasza:
és pl a B6 vitamint szedhetem úgy mint a C-vitamint h minden nap egyet?
2021. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!