Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy mágnest cérnával...

Ha egy mágnest cérnával fellógatok akkor az forogni kezd amíg be nem áll észak dél irányába. Melyik pólusú fele fog észak felé nézni?

Figyelt kérdés
Mágnes, iránytű, mágneses tér, mező, mágneses mező, vonzás, pólus

2019. márc. 22. 12:42
1 2
 11/13 dq ***** válasza:

A mágnes északi pólusa fog a Föld déli pólusa felé állni: a mágnes piros része a Föld kék része felé, és a mágnes kék része a Föld piros része felé fog állni.

Hogy melyik hol van, azt nem tudom.

2019. márc. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Mágnes terápiát akarok alkalmazni magamon és nekem a mágnes északi pólusát kell a bőrömre tapasztani."


Ha van bármilyen hatása ennek a terápiának akkor mindegy hogy melyik melyik. Az egyik pólust nevezd egyiknek, a másikat másiknak és ne keverd a kettőt, ne váltogasd. Ennyi..

2019. márc. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Azt értem hogy a mágnes északi pólusa a Föld déli pólusa felé fog nézni de a Föld déli pólusa délen van vagy északon?
2019. márc. 23. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!