Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha harc járműbe csap a villám...

Roadkill kérdése:

Ha harc járműbe csap a villám akkor lesz valami baja a járműnek?

Figyelt kérdés
Tudom buta kérdés,de nagyon érdekel azt már tudom hogy a repülőnek meg a kocsinak nem lesz baja ha villám éri,de mi a helyzet a páncélozott járművekkel mit például egy harckocsival?Meg arra is kíváncsi vagyok hogy a helikopterekre hogy hat a villám?ugyan úgy mint a repülőkre.Előre is köszönöm a válaszokat.

2019. márc. 26. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik Faraday-kalitka...


Az utasoknak nem lehet baja. Az viszont nem igaz, hogy a járműnek nem lehet baja. Például a repülő műszereit, szoftvereit megzavarhatja a villámcsapás. Emiatt közvetett módon veszélyes lehet.

2019. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor értem most már,mert igen ha a többi járműnél is működik a Faraday kalitka effektus akkor ezeknél is.De akkor az a lényeg hogy az elektronikai rendszerek azok besülhetnek,igaz?
2019. márc. 26. 11:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát azért a harci járműveknél csak van valami védelem atombombuska ellen, az meg már csak hatásosabb a villámra, mint a ráolvasás.
2019. márc. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy jah,csak van valami védelmük a repülőknek is szokott lenni:D Jól van,nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2019. márc. 26. 12:51
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
58%

Ha mondjuk egy tankra gondolsz, ott olyan vastag páncél van, ami közel nulla ellenállással tudja a villámot levinni a földbe. Egyben a benti elektronikákat is jól elszigeteli, mert a áram java a felületi rétegben fog futni, a többi lemezvastagság meg szépen elnyeli az elektromágneses lökés nagyját.

Persze ha rádióantenna kap villámcsapást az pech, a külső alkalmi plusz üzemanyagtartályok, esetleg lőszer sem egy életbiztosítás.

2019. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen Tankra gondoltam,nagyon szépen köszönöm hogy így kifejtetted:)
2019. márc. 26. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!