Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy sziámi ikerpár a...

Ha egy sziámi ikerpár a fejénél van összenőve és összekapcsolódik az agyuk (pontosabban Krista and Tatiana Hogan-re gondolok), hogyan kell elképzelni, hogy látják+érzik azt, amit a másik?

Figyelt kérdés

Tehát, ha az egyiknek mutatunk egy piros szájharmónikát, akkor a másiknak csak a fejében felötlik a tudat, hogy a testvérének épp egy piros szájharmónikát mutatnak vagy látja is; vagyis elé is ugyanaz a kép vetül, mint amit lát a testvére?


Ha az utóbbi; ebben az esetben ők egyszerre két dolgot látnak, mintha most ketté hasadna előttem a látvány és bal oldalt látom azt, ami előttem van, jobb oldalt meg azt ami mögöttem?


Illetve, ha megérintik a testvére arcát, ő is érzi a saját arcán az érintést vagy csak a fejében felötlik a tudat, hogy most épp a testvére arcát érintik, meg hogy milyen érzés, stb.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2019. márc. 29. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Amit találtam:


There is evidence[8] that the twins can see through each other's eyes due to brain conjoining. Their thalami are joined.


[link]


A thalamus ami náluk összekapcsolt, így ez egy nagyon érdekes kérdés. Az a relé állomás az agy egyes részei között... tehát könnyen lehet, hogy van kapcsolat a tudatuk egyes részei között.


A látókéreg elvileg ilyen.

2019. márc. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ma már egy MRI tractographiával ki lehetne deríteni pontosan melyik agyi területük hogyan van összedrótozva.


Sokat megtudnánk az öntudat mivoltáról.


Keresgélek még a témában...

2019. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2019. ápr. 1. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!