Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen hamar, vagy későn...

Milyen hamar, vagy későn jelentkezne az első kivétel, saccperkábé?

Figyelt kérdés

Nem bizonyított, hogy minden páros szám felírható két prímszám különbségeként.

Ha megpróbálnánk sorban előállítani a páros számokat két db 1 milliárdnál kisebb prímszám különbségeként, akkor kábé hol akadnánk el?

2=5-3, 4=7-3, 6=11-5, 8=11-3, ... 2n=??? nincs megoldás!

Tehát kb mennyinél lenne az első lyuk, kivétel, ami nem írható fel így?

ezer, millió, 500 millió, 999 millió?



#kivétel #saccperkábé
2019. ápr. 1. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Sehol... Ezeket valószínűleg már több évtizede leellenoriztek. Ha "nem bizonyított" akkor az azt jelenti, hogy "nem tudjuk biztosan, de még nem találtunk olyat ahol ne lenne igaz az sejtés". Mihelyt megvan az első lyuk megdől a sejtés és nincs miről beszélni.


Egyébként is mi alapján lehetne megtippelni?

2019. ápr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem olvastad el a kérdést figyelmesen, csak úgy átfutottad.
2019. ápr. 1. 18:00
 3/7 anonim ***** válasza:
De elolvastam, nem érted a választ.
2019. ápr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha az állítás nem igaz, akkor az ellenpéldák azok mind nagyon nagy számok, és nagyon ritkák. Nem tudom, hogy előjelesen vizsgálták-e a páros Goldbach-sejtést.

[link]

2019. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1: "Sehol" - hülyeség

"két db 1 milliárdnál kisebb prímszám különbségeként"

A kérdésemre a válasz egy létező, 0 és 1 milliárd közötti páros szám. Sok ilyen van, én a legkisebbet kérdeztem.

Számítógéppel akár ki is számítható, ha nehezen is, de én nem ezt kértem, csak egy becslést, hozzáértőtől. Nem pedig maszlagot.

Nem a végtelent vizsgálnám, azt már számelmélészek milliói kutatják (eredménytelenül?), hanem egy konkrét nagy szám esetén, az első kivétel helyéből következtetnék az elmélet biztosságára.

2019. ápr. 2. 13:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy matematikus is legfeljebb annyit mondhat:

Az állítást nem sikerült bizonyítani. Vizsgáltuk a számokat egy bődületesen nagy n számig, de nem találtunk ellenpéldát.

Kedves kérdező, én matematikus vagyok, de nem ismerek egy ilyen n értéket. Hasraütésszerű értéket pedig egy matematikus nem mond, mivel látatlanban elég nagyot tévedhet.

Informatikusként néhány jelölt az értékre:

Valami 2^60, ennél még van néhány lehetőség arra, hogy beleférjen egy elég nagy számtípusba.

Az egyetemi grid/klaszter/szuperszámítógép által tárolható legnagyobb szám, néggyel osztva.

2019. ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
999999628
2019. ápr. 4. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!