Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem értem, az elektromos...

Nem értem, az elektromos taszítás elektron és protonközött nem folytonos?

Figyelt kérdés
Például az egymástól bizonyos távolságban levő proton és elektron között azért jön létre vonzóerő, mert mindkét részecske folytonosan fotonokat (ez a mértékbozon egyik típusa) bocsát ki és nyel el, ami lökések sorozatát hozza létre a két részecskén, és a lökések eredője vonzóhatásként jelentkezik. Ezeket a fotonokat azért nevezi az elmélet virtuálisnak, mert közvetlenül nem figyelhetjük meg őket, csupán az erő fenntartása miatt van róla tudomásunk.

2019. ápr. 7. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem értek a témához, de annyit tudok mondani h kvantumechanikában nincs nagyon olyan hogy folytonosság.

Mármint úgy értem hogy nincs sebessége pl részecskéknek, mert a hely függvény nem folytonos.


De ennél többet nem tudok hozzászólni, bocsi.

2019. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A virtuális részecskékkel óvatosan kell bánni, nem mindig jelentenek valóságban is létező részecskét.

[link]

[link]

2019. ápr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Az anyagi világban semmi sem folytonos, minden mozgásforma (még a haladó mozgás is!) és ahhoz kapcsolódó kölcsönhatás kvantált, vagyis nem vehet fel akármilyen energiaértéket.
2019. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Micsoda? :D


A probléma ott kezdődik, hogy nincs "mozgás" mint olyan.

2019. ápr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó! Akkor mi van mozgás helyett?
2019. ápr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Léteznek pontok a hely-idő grafikonon. Tehát amikor épp megméred a részecske helyét akkor meg tudod mondani hogy hol van.


Viszont lehetetlen minden időpillanatban megmérni a helyet...


És az összes többi időpillanatban nincs sehol, azaz mindenhol van (hullámfügvény).

2019. ápr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 dq ***** válasza:

A többi válaszolóhoz csak csatlakozni tudok: egy elektronnak vagy egy protonnak nincsen pontszerű helye amikor nem méred. Ennek a képnek ellentmond a két-rés kísérlet.

Amúgy meg úgy tudom, hogy a mozgást ebben a képben nem konkrét virtuális részecskék okozzák, hanem az összes lehetséges virtuális részecskés konfiguráció összege. Szóval még az is lehet, hogy ez folytonos mozgást ad.


(egy másik 59% vagyok.. :D)

2019. ápr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

najó, inkább bevallom...


ugyanaz az 59%os válszoló voltam mint eddig, csak gondoltam megtámogatom a saját véleményemet más nevében is.


Szóval bocsi emiatt, én írtam mindegyik 59%os választ.

2019. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!