Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászati távcsövet...

Csillagászati távcsövet szeretnék venni, tudtok ajánlani egy jó fajtát kezdőknek?

Figyelt kérdés
Valami olcsóbbat de jobb minőségűt. :) Nem igazán értek ahhoz, hogy milyen típust válasszak, mivel ez lenne az első távcsövem.

2019. ápr. 13. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Én javaslom, hogy rendelj a Wish-ről. Néztem én is ott teleszkópokat, van mindenféle és nem túl drágák. Három hét alatt szállítanak, jó minőségűek a termékek. Szóval, kezdésnek remek lenne, mert ha a választott termék épp nem válik be, nem vesz el túl sok pénzt.
2019. ápr. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 David212 válasza:
Ha csillagászatra akarsz venni távcsövet, akkor mindenképpen magyarországon vegyél, mert van garancia, és szervíz. Nekem egy skywatcher 90/900 - as van, és a leges legjobb kezdő távcső. 60e ft, de ha komolyabban akarsz a későbbiekben foglalkozni vele, akkor ilyet vegyél. Ha csak nézegetni akarod a holdat, akkor egy 70/900 as is megteszi. Refraktorral kezdjél, mert nem kell vele bajlódni. Nincs jusztírozás, nincs lehűlési idő. Ha tényleg komolyan akarsz foglalkozni, akkor a skywatcher 90/900as kell. Viszont, városban csak a holdat, a bolygókat, és a napot(!! Csak napszűrővel!!) fogod látni. Ha mélyebben bele akarsz menni, és ködöket és galaxisokat akarsz fényképwzni, sajnos ki kell utazni fényszennyezettségmentes környezetre. Budapestieknek ez viszonylag nehéz, de kisvárosiaknak megoldható. Ezt azért írtam le, mert előbb utóbb beleszeretsz, éski akarod ezt is próbálni. Mert azok a színes "csillagos képek" nem photosoph, hanem így készülnek. Több magyar is foglalkozik vele. De az asztrofotózáshoz már majd egy komolyabb távcső is fog kelleni, de az már más tészta. Ha van még kérdésed, beteszem ezt a kérdést figyelőnek, és írd csak ide a kommentbe. :)
2019. jún. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!