Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen csillagászati teleszkóp...

Gryphon kérdése:

Milyen csillagászati teleszkópot vegyek? Melyik éri meg legjobban, vagy melyek azok, amik már jónak számítanak? Nyilván a magyar fizetésekhez képest Teljesen kezdő vagyok.

Figyelt kérdés
2019. jan. 11. 15:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Luna 114e (SkyWatcher 114/900 EQ1) erre gondoltam elsőre. Amit olvastam róla pozitív volt, de ha van más jobb ebben az árban az érdekelne. Mit érdemes hozzá venni?
2019. jan. 11. 15:53
 2/6 David212 válasza:

Először is mit akarsz vele nézni?

Másodszor pedig mennyit szánsz rá.

Amúgy kezdőknek refraktort(lencséset) ajánlanék mert a Newtonok érzékenyebbek, karbantartást igényelnek, és lehűlési idő is kell neki(kb fél-1 óra) . Nekem skywatcher 90/900asom van és nem csalódtam benne, nagyon meg vagyok vele elégedve.

2019. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 David212 válasza:
És még saját tapasztalat alapján vegyél hozzá szűrőket, ha fényképezni akarsz(márpedig úgyis fogsz mert tuti) Ha van pénzed akkor egy jó fényképezőgépet(ezt most nem tárgyalnám h milyet) ha nem akkor egy telefon adaptert amivel rá fogatod a telefonodat a teleszkópra, és egy (fontos!) Óragépet, vagy egy léptetőmotoros vezérlést, hogy a bolygók ne csússzanak ki a látómezőből.
2019. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 David212 válasza:
Ja és még tudakolódjál, informálódjál a tavcso.hu oldalán, vagy a tavcso-mikroszkop.hu oldalán, hogy tudj meg minél többet a használatról, a működésről stb...
2019. jan. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 David212 válasza:
2.kérdésedre: 60000tól kezdődnek a jók
2019. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 David212 válasza:
És eq2-t ajánlok hogy stabil, ill. Pontos legyen
2019. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!