Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Természettudományok

A kérdés
Gryphon nevű felhasználó kérdése:

Milyen csillagászati teleszkópot vegyek? Melyik éri meg legjobban, vagy melyek azok, amik már jónak számítanak? Nyilván a magyar fizetésekhez képest Teljesen kezdő vagyok.

jan. 11. 15:43  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Luna 114e (SkyWatcher 114/900 EQ1) erre gondoltam elsőre. Amit olvastam róla pozitív volt, de ha van más jobb ebben az árban az érdekelne. Mit érdemes hozzá venni?

# 1/6Időpont jan. 11. 15:53 Privát üzenet
David212 nevű felhasználó válasza:

Először is mit akarsz vele nézni?

Másodszor pedig mennyit szánsz rá.

Amúgy kezdőknek refraktort(lencséset) ajánlanék mert a Newtonok érzékenyebbek, karbantartást igényelnek, és lehűlési idő is kell neki(kb fél-1 óra) . Nekem skywatcher 90/900asom van és nem csalódtam benne, nagyon meg vagyok vele elégedve.

# 2/6Időpont jan. 13. 16:15 Privát üzenet

És még saját tapasztalat alapján vegyél hozzá szűrőket, ha fényképezni akarsz(márpedig úgyis fogsz mert tuti) Ha van pénzed akkor egy jó fényképezőgépet(ezt most nem tárgyalnám h milyet) ha nem akkor egy telefon adaptert amivel rá fogatod a telefonodat a teleszkópra, és egy (fontos!) Óragépet, vagy egy léptetőmotoros vezérlést, hogy a bolygók ne csússzanak ki a látómezőből.

# 3/6Időpont jan. 13. 16:18 Privát üzenet

Ja és még tudakolódjál, informálódjál a tavcso.hu oldalán, vagy a tavcso-mikroszkop.hu oldalán, hogy tudj meg minél többet a használatról, a működésről stb...

# 4/6Időpont jan. 13. 16:20 Privát üzenet

2.kérdésedre: 60000tól kezdődnek a jók

# 5/6Időpont jan. 13. 16:21 Privát üzenet

És eq2-t ajánlok hogy stabil, ill. Pontos legyen

# 6/6Időpont jan. 13. 16:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kezdő tanárnak milyen tippeket adnátok, hogyan tantrson meg egy irodalomórát szórakoztatóan. Konkrétan verselemzésekre gondolok. Vannak ötleteitek?
Itthon 2 évig van kezdő jogosítványod, Ausztriában 3, ha kimész kezdő magyar jogsisként melyik vonatkozik rád?
Egy kezdő (lány) néptáncosnak miket kell megtanulnia először?
Angolban mikor tudom hogy egy adott szó mit jelent?
Melyik magyar nyelvű könyvet ajánlanátok annak, aki szeretne belemélyedni a matematikába?
Magyar Német Nyelv lecke mp3-ra?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Természettudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!