Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kvantum-összefonódás miért...

A kvantum-összefonódás miért nem használható fénynél gyorsabb kommunikációra?

Figyelt kérdés
Ennyire nehéz fenntartani az állapotot?

2019. ápr. 15. 21:18
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

#20: Bocsánat: féregjárat

[link]


Ez Einstein relativitáseéméletéből adódik, de emiatt mégse mondanám hogy a relativitáselmélet téves. :)

2019. ápr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Ėrtem már, mit akarsz mondani. Azėrt elėg alapvető különbsėg, hogy ezek a kommunikációs lehetősėgek matematikailag bizonyított, ės valamilyen szinten kipróbált dolgok (pl. Micius műhold). Ellenben a fėregjáratoknak mėg a lėte sem bizonyított, az első fotó egy fekete lyukról most jött ki. A kettő azėrt elėggė eltėrő szint ės elv. Nem területem az asztrofizika, vagy a relativításelmėlet, így lehet van, aki kielėgítőbb választ tud adni, sajnálom. Jelenleg tartom azon megállapítást, hogy az ilyen áttörėsekre,ha lesz valaha, várni kell mėg :)
2019. ápr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, idėzőjelbe tennėm a "fotó" szót, mivel ez bonyolultabb. Másrėszt ha jól emlėkszem, akkor az Einstein-Rosen híd,vagy fėregjárat konzisztens a specrellel. Pontosan milyen paradoxonokra gondolsz, amiket ez okozna, ha lenne? :o
2019. ápr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

#23: Még én is várom a példát a #18-ban leírtra magyarul link nélkül itt..


A féregjáratra paradoxon: építesz egy féregjáratot ami visszavisz éedesanyád gyerekkorába és (véletlenül) megölöd őt. De így hogy fog megszülni téged hogy létrehozd a féregjáratot és..?

2019. ápr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Bocsi, de ez scifi fiction rėsze inkább, mint a science, ebben pedig nem tudok segíteni :( azt ajánlom, ezeknek a dolgoknak olvass utána, mert ez az időben fėregjárattal utazós dolog ott vėget ėr, hogy nem ėrnėl a közelėbe az esemėnyhorizontnak. Ez nem Sliders, meg Csillagkapu.Mindkėt sorozatot szeretem, de azėrt elėg távol állnak a valóságtól. Ės szerintem bőven kimerítő választ adtam a te kėrdėsedre, az eredeti kėrdėst pedig ketten is megválaszoltuk (az előttem szóló bővebben). Tėnyleg olvasd el kėrlek, amiket linkeltem, legalább egyet-kettőt, sokat lehet tanulni a tėnyleges tudomanyos cikkekből, ės rengeteg munka van az ilyenekben.
2019. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Te lehet hogy csak a Sliders, meg Csillagkapu-ból hallottál erről, de én Stephen Hawking: Időutazás c filmjéből értesültem róla, illetve prof. Jim Al-Khalili nek is szerepel valamelyik filmjében. Remélem már hallottál róluk, persze lehet nem tartod őket elég pompetensnek e témában.. :) Természetesen eggyikük sem állítja hogy létezik, csak azt hogy létezhet a relativitáselmélet szerint.


De akkor kissé tegyünk kitérőt a matematika felé:

- Be lehet bizonyítani hogy létezik olyan szám ami... (A feltétel)

- Be lehet bizonyítani hogy nem létezik olyan szám ami... (B feltétel)

- Nem lehet bizonyítani hogy létezik olyan szám ami... (C feltétel)

- Nem lehet bizonyítani hogy nem létezik olyan szám ami... (D feltétel)


Visszakanyarodva a kérdező kérdésére: ő a 'B' feltételről érdeklődik hogy létezik-e, ti pedig állandóan a 'C' vagy 'D' feltételről beszéltek.. De a 'B' feltételt nem tudjátok bizonyítani, azaz elbeszéltek egymás mellett.. :(

2019. ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Stephen Hawking biztos nagyon jó rendező lehet, de akiről ėn hallottam, annak csak "Az idő rövid törtėnete" című KÖNYVE van. Amennyiben az Into the Universe with Stephen Hawking című dokumentumsorozat Time Travel epizódjára gondolsz, javaslom nėzd meg újra, ės ezúttal figyelj oda. Ėn ėrtėkelem a lelkesedėsedet a tėma iránt, de eddigi hozzászólásaiddal csak azt bizonyítottad, hogy nem tudsz angolul tudományos cikkeket olvasni ės nem ėrted az asztrofizikát ės/a relativításelmėletet. Lehet ez meglepetės, de egy 40 perces dokumentumfilmben vannak hajlítások ės olyan dolgok, amik azėrt vannak csak benne, hogy felcsigázzák a közönsėget. Ne haragudj, de amíg alap dolgokkal nem vagy tisztában, ės nem vagy hajlandó forrásokat elemezni,addig szerintem nem kellene kėrdėsekhez hozzászólnod. Gondolom a könyveket is olyan figyelmesen olvastad, mint a forrásokat, amiket küldtem, ezėrt vagy ennyire tájėkozott.
2019. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
#27: Már megint hibásan értelmezed a leírtakat. NEM azt mondtam hogy létezik időutazás hanem azt hogy ezt megengedi a relativitáselmélet. Ezt mondják a filmben. Tehát TE állítod azt hogy a reletivitáselmélet hibás mert paradoxont tartalmaz - akár a fénynél gyorsabb kommunikáció paradoxonja..
2019. ápr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Kezdem tėnyleg azt hinni, hogy egy troll vagy :( Így visszaolvasva sem látom, hol írtam volna, hogy a relativítàselmėlet hibás, sőt, egy alkalommal leírtam, hogy a relativításelmėlet konzisztens a fėregjáratok matematikájával. Egyrėszt az,hogy megengedett, ės az,hogy megvalósítható, kėt nagyon különböző dolog. Nagyon sok mindent írtam, amire nem reagáltál, felteszem, mert nem ėrted, csak nyomatod a dolgaidat. De gondolom tisztában vagy azzal,hogy amit te annyira nyomatsz, a fėregjáratos időutazás,mėg ha meg is valósítható (de mint mondtam, rengeteg problėma van vele),akkor sem engedne meg korábbra utazni, mint amikor lėtrehozták a fėregjáratot. Szóval az a paradoxon ami megakadályozná a megszületėsedet, ės így ne tudnád lėtrehozni a fėregjáratot igazából nem is lėtezik. Ez egyėbkėnt szerintem az angol wikipėdia szócikkben is el van magyarázva, talán ha már te is wikipėdiát linkeltėl ezt elfogadod forrásnak. Őszintėn sajnállak, mert te mėg ott sem jársz tudás terėn, hogy tisztában legyėl azzal, mit nem tudsz az adott tėmában. Nem szemėlyeskedni akarok, de egy kis időbefektetės, ėrtő olvasás sokat segítene neked. Mivel nagyon eltėrtünk a tárgytól, ės eddigi tapasztalataim alapján az ėrvek leperegnek rólad, ezėrt ėn több választ nem írok ide.
2019. ápr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

#29: Kezdem tėnyleg azt hinni rólad, hogy te egy troll vagy :(


Én erről szeretnék beszélni:

A kvantum-összefonódás miért nem használható fénynél gyorsabb kommunikációra?


Szóval NE OFFolj.. NEM az időutazás a téma!

Az időutazás csak egy példa volt a specrel-re, de túltoltad.


A fenti kérdésre eddig az hangzott el hogy

- jelenlegi eszközökkel tudásunkal nem megvalósítható a kommunikáció. (ezzel egyet is értek)

- a jövőben nem lesz megvalósítható: na erre nem láttam bizonyítékot. Hasonlóan mint a matematikában (ha még nem találtunk ilyen számot az még nem bizonyitja azt hogy nemis létezik (mint például Fermat sejtés))

2019. ápr. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!