Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen következtetés eredménye...

Milyen következtetés eredménye az, hogy összefüggést látnak egyesek a kvantumfizika és a szellemek között?

Figyelt kérdés

Honnan ered ez?

Vagy mi alapján következtetik ki?


2019. ápr. 30. 08:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyiket sem képesek felfogni...
2019. ápr. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Wadmalac ***** válasza:
80%

A kvantumfizika a mai fizika határain dolgozik.

A határokon túl meg hajlamos a nép misztifikálni.


Az istenek hajdan a föld alá és felhők fölé lettek képzelve.

Amikor oda és benéztünk, messzebb kerültek, mondjuk más dimenziókba, éteri világba.

A kvantumfizika tele van a hétköznapi gondolkodás számára rejtélyes jelenségekkel. Hát rajta, akkor most ide lehet rakni az asztrálvilágot.

Ha majd a kvantumfizika is mélyebben ismertté, sőt közismertté válik, akkor majd megint újabb helyet találnak ki neki.


Csoda, hogy még nem hallottam vallást, ami állítaná, hogy a sötét anyag és energia maga Isten.


Aztán lehet, hogy már van is, csak én nem hallottam.

2019. ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 dq ***** válasza:
13%

Laplace és Bohr között az egész világ azt hitte, hogy a fizika lokális és determinisztikus, az emberek robotok, a jövő már meg van írva, és nem változtathatunk ezen.


Bohr óta felcsillant a remény, hogy a világ valamilyen értelemben nem determinisztikus. (Bell óta azt is tudjuk, hogy nem lokális.)


Plusz, abszolút ateistaként az ördög ügyvédjét játszva: szerintem lehetett volna olyan a világ, amilyet Laplace álmodott meg, amibe nem fér el se Isten, se a Szabad akarat, se a Szellemek.


Ezzel szemben lehet hogy a világ olyan, amiben _elfér_ Isten, a Szabad akarat, és Szellemek is: úgy tudnak beavatkozni a történésekbe, hogy mindvégig konzisztensek maradnak a fizika törvényeivel.

Nem mondom hogy vannak, csak azt, hogy figyelemre méltó hogy a fizika nem zárja ki őket, pedig ki is zárhatná.

2019. ápr. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 dq ***** válasza:

Angolul harcos ateista propagandaanyag, de sok érdekes gondolattal:


[link]

[link]

2019. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Wadmalac ***** válasza:
75%

"Ezzel szemben lehet hogy a világ olyan, amiben _elfér_ Isten, a Szabad akarat, és Szellemek is: úgy tudnak beavatkozni a történésekbe, hogy mindvégig konzisztensek maradnak a fizika törvényeivel."

Nem konzisztensek, hanem inkompatibilisek, kívül vannak a vizsgálati halmazon és a világ fizikai modelljein.

Nem vizsgáljuk, nem cáfoljuk, nem foglalkozunk vele, mert a modelljeink működnek nélkülük, nincs rá semmi kimutatható behatásuk.


"Nem mondom hogy vannak, csak azt, hogy figyelemre méltó hogy a fizika nem zárja ki őket, pedig ki is zárhatná."

A fentiek miatt nem tudja kizárni, nem is próbálja.

2019. ápr. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 dq ***** válasza:
3%
Nem inkompatibilisek, hanem konzisztensek, köszönöm.
2019. ápr. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Wadmalac ***** válasza:
72%

"Nem inkompatibilisek, hanem konzisztensek, köszönöm."

Nézd, az, hogy ha a vasúti síntől hatszáz méterre lakó Józsi bácsi nem befolyásolja a sínen elhaladó vonat dinamikai adatait azzal, hogy piros vagy fehér kisfröccsöt tölt a délutáni pipa mellé, az nem konzisztencia.


A vallási témáknak semmilyen hatása nincs a tudomány modelljeire, úgyhogy konzisztenciáról nemigen beszélhetünk.

2019. ápr. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7.

Én értem mit akar mondani, de tény hogy nehéz elmagyarázni.

Az Interstellar c. film vége tipikusan ilyen.

Leesik a könyv és ilyenkor mindig olyan indokot keresünk, ami belefér az ismert világunkba.

2019. ápr. 30. 14:09
 9/13 dq ***** válasza:
Nem tudom hogy a példád mire akar rávilágítani. Próbáld meg úgy, hogy elolvasod amit írok, megérted, majd meghivatkozod, és kifejtve válaszolsz.
2019. ápr. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én pont, hogy veled értettem egyet.

Arra gondoltam, hogy

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER


A film végén kiderül, hogy maga a főszereplő veri le a könyveket.

Egy átlagember ilyenkor azt mondja, hogy földrengés, huzat stb és nagyjából igaza is van, mert nincs rálátásunk többre, pedig ott van az.

Csak nem tudjuk vizsgálni.

2019. ápr. 30. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!