Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell kiszámolni? (kémia)

Hogyan kell kiszámolni? (kémia)

Figyelt kérdés

Van egy oxidációs reakcióm, amely során benzil-kloridból benzaldehid fog keletkezni. A recept alapján a kémiai reakció hozama 90%-os.

A receptben megvan a benzil-klorid tömege és a keletkezett benzaldehid tömege is. Én ezt a 90%-os hozamot úgy értelmezem, hogy 1 mól benzil-kloridból 0,9 mól benzaldehid keletkezik. A mólarány 1:0,9-hez. Nekem úgy kell átszámolnom az anyagok tömegét, hogy 200 kg benzaldehid keletkezzen. Nem tudom, hogy egyszerű hármas szabállyal működne-e?

Valamint nekem ki kell számítanom benzil-klorid tömegét és a benzaldehid tömegét majd a hozamot felhasználva még ki kell számítanom nem reagált reagens tömegét is.



2019. máj. 13. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Tömegre szokás kitermelési százalékot számolni nem anyagmennyiségre.

2. " ki kell számítanom benzil-klorid tömegét és a benzaldehid tömegét majd a hozamot felhasználva még ki kell számítanom nem reagált reagens tömegét is."

Ez zagyvaság.

2019. máj. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2019. máj. 14. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!